Berlynas ir Vakarų sąjungininkės tvirtina, kad su Rusijos įmonėmis sudarytose sutartyse aiškiai nurodyta, jog mokėjimai gali būti atliekami tik eurais arba JAV doleriais.
Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris (Kristianas Lindneris) ketvirtadienį pasmerkė reikalavimą ES šalims atsidaryti sąskaitas rubliais kaip „šantažo“ mėginimą, atsižvelgiant į Maskvai Vakarų šalių taikomas sankcijas dėl karo Ukrainoje.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau perspėjo „nedraugiškas“ šalis, įskaitant visas ES nares, kad joms bus atkirstos rusiškos dujos, jei jos nepradės mokėti už dujas rubliais.
Vokietijos kanclerio atstovas spaudai Wolfgangas Buechneris (Volfgangas Biuchneris) penktadienį teigė, kad Berlynas gavo raštišką „įsaką“ ir vertina jį, „norėdamas nustatyti konkretų jo poveikį“.
Ekonomikos ministerijos atstovė spaudai tame pačiame pranešime sakė, kad dar per anksti vertinti naujosios Rusijos politikos poveikį, tačiau pažymėjo, kad ji numato „Gazprom“ bankui, atsakingam už šios politikos įgyvendinimą, „10 dienų terminą paaiškinti mokėjimo tvarką“.
Vokietija ir Austrija trečiadienį suaktyvino savo skubios padėties planus, siekdamos užtikrinti dujų tiekimą, augant nerimui, kad Rusija gali sustabdyti tiekimą.
Prieš tai, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, trečdalis Vokietijos naftos, 45 proc. anglių ir 55 proc. dujų importo buvo iš Rusijos.
Ūkio ministras Robertas Habeckas (Robertas Habekas) praėjusią savaitę pareiškė, kad greičiausiai užtruks iki 2024 metų vidurio, kol didžiausia Europos ekonomika atsisakys tiekimo iš Rusijos.