Vyriausybėje svarstoma galimybė keisti gyventojų pajamų ir turto deklaravimo sistemą, dalį naštos nuimant nuo Mokesčių inspekcijos (VMI) ir perkeliant kitoms institucijoms.
Klausimas, kurį Vyriausybė pasitarime svarstė trečiadienį, buvo atidėtas, BNS pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai priešinantis siūlomai reformai, jis atidedamas jau antrą kartą.
Finansų ministerija siūlo, kad paramos ir kompensacijų prašantys žmonės duomenis apie turtą teiktų tiesiogiai už paramą atsakingoms institucijoms, nes VMI kasmet gauna apie 100 tūkst. deklaracijų, nesusijusių su mokesčių administravimu. Finansų ministerijos teigimu, VMI neturi galimybių tikrinti visų jai pateiktų duomenų teisingumo, be to, tai daryti ir nebūtina.
Siūloma atsisakyti atskiro gyventojų turto deklaravimą reglamentuojančio įstatymo ir šią prievolę numatyti atskiruose teisės aktuose.
Socialinės apsaugos ir ministerijos teigimu, jei turto deklaravimo sistema būtų decentralizuota, reikėtų kurti keturias atskiras sistemas: valstybės tarnautojams ir jų šeimos nariams, teisę į valstybės garantuojamą teisinę pagalbą turintiems asmenims, taip pat pageidaujantiems valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei piniginės socialinės paramos prašantiems žmonėms.
Naujausiais duomenimis, sausį-birželį vidutiniškai per vieną mėnesį socialinę pašalpą gavo 215,6 tūkst. asmenų, būsto šildymo išlaidų kompensacijas - 203,1 tūkst. Ministerija baiminasi, kad tikrintinų turto deklaracijų skaičius būtų dar didesnis, nes asmuo pašalpos turi teisę kreiptis daugiau negu kartą per metus.
Finansų ministerija siūlė, kad teisės aktų pakeitimai būtų parengti iki 2014 metų kovo 1 dienos.
Naujausi komentarai