Egipto teismas pirmadienį paskelbė pertrauką iki sausio 8 dienos byloje, kurioje nuverstas šalies prezidentas Mohamedas Mursi (Mohamedas Mursi), kaltinamas kurstęs žudyti protestuotojus per metus trukusį savo valdymą.
M.Mursi pirmąkart pasirodęs viešumoje po to, kai armija jį nuvertė per liepos 3-ąją įvykdytą perversmą , pareiškė nepripažįstantis šio teismo.
„Aš esu daktaras Mohamedas Mursi, respublikos prezidentas ... Šis teismas yra neteisėtas“, – prezidento žodžius citavo teismo posėdyje dalyvavęs naujienų agentūros AFP korespondentas.
Jis taip pat pasmerkė armijos įvykdytą perversmą ir paragino teisti šalies karinius lyderius.
„Tai buvo karinis perversmas. Perversmo lyderiai turėtų būti teisiami. Perversmas yra išdavystė ir nusikaltimas“, – pareiškė M.Mursi, kuris į Kairo policijos akademiją, kur nagrinėjama ši byla, buvo atskraidintas sraigtasparniu.
Demonstruodamas nepaklusnumą, nuverstas lyderis į teismą atvyko vilkėdamas kostiumą, o ne tradicinę baltą kalinio uniformą.
Du iš kartu su juo teisiamų asmenų – aukšto rango Musulmonų brolijos lyderiai Essamas al Erianas (Esamas Erianas) ir Mohammedas al Beltagui (Mohamedas Beltagis) posėdžio pradžioje skandavo „Šalin kariškių valdžią“, taip pat plojo M.Mursi, kai jis įžengė į teismo salę.
Teismo pirmininkas Ahmedas Sabry Youssefas (Ahmedas Sabris Jusefas) uždraudė filmuoti ir įrašinėti teismo salėje rytų Kaire.
M.Mursi šalininkai, patyrę kruvinas policijos priemones, kaltina armijos paskirtą vyriausybę sufabrikavus kaltinimus šiam islamiškų jėgų iškeltam lyderiui ir pirmadienį keliose sostinės vietose surengė mitingus prieš kariškius.
Prie teismo rūmų dešimtys jų laikė M.Mursi plakatus ir užrašus prieš kariškius. Tūkstančiai taip pat protestavo prie Konstitucinio Teismo sostinės pietuose.
"Mursi teismas yra farsas. Nusikaltėliai teisia teisėtą prezidentą", - sakė vienas jų, Ibrahimas Abdel Samdas.
Patruliuoti buvo atsiųsta 20 tūkst. policininkų, valdžia perspėja, kad jie yra pasirengę reaguoti į bet kokį smurtą.
Didelė įtampa taip pat buvo jaučiama prie Aukštojo teismo rūmų Kairo centre, kur susirinko M.Mursi šalininkai ir priešininkai.
Saugumo pajėgos visiškai uždarė Nahdos aikštę, kurioje rugpjūtį liejosi kraujas vaikant nuversto prezidento šalininkus, ir Kairo universitetą. Prie policijos postų sostinės gatvėse stovėjo karinės mašinos.
M.Mursi, kurį armija po nušalinimo laiko slaptoje vietoje, drauge su 14 kitų atsakovų yra kaltinamas kurstymu žudyti protestuotojus prie prezidentūros rūmų 2012 metų gruodį.
2012 metų lapkritį M.Mursi suteikė sau dideles galias, o oponentai kaltino lyderį, kad jis išdavę revoliucijos idealus.
Po mėnesio prie prezidentūros įsiplieskė žmonių gyvybių pareikalavę susirėmimai tarp prezidentą palaikančių islamistų ir jų oponentų. M.Mursi yra kaltinamas to smurto kurstymu.
Musulmonų brolija, kaltindamas policiją nesugebant apsaugoti prezidento, paragino savo šalininkus priešintis protestuotojams. Per susirėmimus, prasidėjusius praeitų metų gruodžio 5-ąją, žuvo mažiausiai septyni žmonės.
Jeigu kaltinamieji šioje byloje būtų pripažinti kaltais, jiems gali būti skirta mirties bausmė arba įkalinimas iki gyvos galvos.
Naujausi komentarai