Amerikietė slaugė, grįžusi į Vakarų Afrikos, kur prižiūrėjo Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus ir priverstinai karantinuota Naujajame Džersyje, pirmadienį buvo išrašyta, kilus pasipiktinimui dėl jos laikymo sąlygų, pranešė pareigūnai.
Slaugė Kaci Hickox (Keisi Hikoks), penktadienį uždaryta privalomajam karantinui, skundėsi, kad buvo priversta jaustis tarsi nusikaltėlė ir turėjo gyventi izoliuotoje palapinėje, kurioje nebuvo dušo arba nuleidžiamo tualeto.
Naujojo Džersio gubernatorius respublikonas Chrisas Christie (Krisas Kristis) paskelbė, kad ta medicinos darbuotoja bus paleista – kitą dieną po to, kai Niujorko valstija sušvelnino griežtą karantinavimo tvarką, spaudžiant prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijai.
Niuarko universiteto ligoninės, kurioje K.Hickox buvo laikoma izoliuotoje palapinėje prie pagrindinio pastato ir buvo priversta dėvėti popierines pižamas, atstovė patvirtino, kad ta slaugė išvyko po 13 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku.
Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas (Džošas Ernestas) pirmadienį kritikavo K.Hickox laikymo sąlygas ir gyrė slaugę už jos drąsą vykti į Vakarų Afriką gydyti pacientų, sergančių mirtinai pavojinga liga.
„Jos darbas ir pasišventimas šiam tikslui turėtų būti giriamas ir gerbiamas, ir nemanau, kad turime tai daryti versdami ją gyventi palapinėje 2–3 dienas“, – sakė jis.
Ch.Christie biuras ir Naujojo Džersio sveikatos apsaugos departamentas nurodė, kad tai pacientei nepasireiškė jokie simptomai, o tyrimai parodė, kad Ebolos viruso jos organizme nėra, bet namo į Meino valstiją ji vyks su privačiu vežėju – ne viešuoju transportu arba komerciniu skrydžiu.
K.Hickox, kuri padėjo gydyti pacientus Siera Leonėje, o vėliau grįžo į Jungtines Valstijas per Niuarko tarptautinį oro uostą, buvo laikoma izoliuotoje palapinėje, kurioje buvo lova, nenuleidžiamas cheminis tualetas ir nebuvo dušo.
„Jaučiu, kad mano esminės žmogaus teisės buvo pažeistos“, – slaugė šeštadienį sakė televizijai CNN, tvirtindama, kad ji negalėtų užkrėsti kitų žmonių, nes jai nepasireiškė jokie simptomai, o tyrimai parodo, kad Ebolos virusu ji neužsikrėtusi.
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) pirmadienį prisidėjo prie kitų viešų pareigūnų, išsakiusių susirūpinimą dėl galimai Ebolos virusu užsikrėtusių pacientų laikymo karantine sąlygų, sakydamas, jog jos sudaro nereikalingą spaudimą sveikatos apsaugos darbuotojams.
„Jiems neturėtų būti taikomi mokslo duomenimis nepagrįsti suvaržymai. Tie, kuriems išsivysto infekcija, turėtų būti palaikomi, o ne stigmatizuojami“, – pabrėžė jis.
Merilando ir Virdžinijos valstijų, kurios ribojasi su JAV sostine Vašingtonu, gubernatoriai sakė, kad keleiviai, atvykstantys iš Ebolos viruso protrūkio labiausiai paveiktų šalių, turėtų būti 21 parą laikomi namų karantino sąlygomis.
Belvju ligoninėje gydomo paciento Craigo Spencerio (Kreig Spenseris), kuriam pirmajam Niujorke buvo diagnozuota Ebolos viruso infekcija, būklė tebėra sunki, tačiau stabili.
Naujausi komentarai