Pereiti į pagrindinį turinį

Estija stebės į šalį perkeltą buvusį Gvantanamo kalinį

2015-01-16 07:27
AFP-BNS inf.
Estija stebės į šalį perkeltą buvusį Gvantanamo kalinį
Estija stebės į šalį perkeltą buvusį Gvantanamo kalinį / Reuters nuotr.

Iš sulaikymo centro JAV Gvantanamo įlankos karinėje bazėje į Estiją perkeltas asmuo nekelia „rimtos grėsmės“, tačiau bus stebimas, ketvirtadienį pareiškė Estijos vidaus reikalų ministerija.

Minimas asmuo perkeltas į Estiją, JAV prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) tęsiant pastangas uždaryti prieštaringai vertinamą Gvantanamo kalėjimą.

Vyras, Pentagono įvardytas kaip Akhmedas Abdul Qadiras (Achmedas Abdul Kadiras), į Estiją atvyko trečiadienį ir iš karto pasiprašė prieglobsčio, rašoma Estijos vyriausybės išplatintame pareiškime.

31 metų jemenietis ne vienus metus praleido Gvantanamo kalėjime, nors nebuvo nuteistas už jokį nusikaltimą.

„Šis asmuo įvairių JAV saugumo tarnybų buvo pripažintas tinkamu perkelti, todėl nekelia rimtos grėsmės“, naujienų agentūrai AFP sakė vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai Karin Kase (Karin Kasė).

„Tuo pat metu šiam asmeniui bus skiriamas sustiprintas dėmesys“, - pridūrė ji.

A.Abdul Qadiras iš Gvantanamo išvyko kartu su dar keturiais buvusiais kaliniais, kurie išsiųsti į Omaną.

Tai buvo pirmasis šiais metais Gvantanamo kalinių perkėlimas. Pernai kalėjimą paliko iš viso 28 asmenys.

Perkėlus minėtus vyrus, nuošaliame Gvantanamo kalėjime, kuris įsikūręs JAV karinio jūrų laivyno bazėje Kubos pietryčiuose, liko 122 asmenys.

Kalėjimas buvo įkurtas po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių tuometinio prezidento George'o W. Busho (Džordžo V.Bušo) nurodymu.

Dabartinis JAV vadovas B.Obama žadėjo uždaryti šį „teisine juodąja skyle“ žmogaus teisių aktyvistų vadinamą kalėjimą, tačiau jo pastangas stabdo Kongreso pozicija neleisti į Jungtines Valstijas perkelti nė vieno buvusio Gvantanamo kalinio.

A.Abdul Qadiras į Estiją atvyko „savo valia ir nori čia pasilikti“, sakoma Estijos vyriausybės paskelbtame pareiškime ir priduriama, kad valstybė garantuos jo sklandžią integraciją į visuomenę, sudarydama sąlygas išmokti kalbą ir gauti socialinę paramą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų