Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienį paragino protestuotojus nesitraukti iš Maidanu vadinamos Kijevo centrinės aikštės, kol nebus pasiekti visi opozicijos tikslai.
„Šiandien mes visi turime kelis svarbius uždaviniu... Jokiu būdu neturite teisės išeiti iš Maidano, kol nebus baigta viskas, ką esate suplanavę nuveikti šalyje. Jūs esate garantija, jūs – jėga, kuri niekam neleis atsitraukti atgal“, – iš kalėjimo paleista opozicijos lyderė sakė per mitingą Nepriklausomybės aikštėje.
„Privalome (prezidentą Viktorą) Janukovyčių ir visas padugnes, kurios aplink jį susirinko, atvesti į Maidaną“, – paragino partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė.
Minia audringais šūksniais sveikino jos kalbą ir skandavo „Šaunuolė!“
Į Maidaną opozicijos ikona atvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai išėjo iš kalėjimo ligoninės Charkove.
„Jūs esate didvyriai, jūs esate geriausia, kas yra Ukrainoje“, - nesulaikydama ašarų ekspremjerė sakė maždaug 50 tūkst. žmonių.
J. Tymošenko pagerbė Kijeve žuvusius protestuotojus ir atvyko į Maidaną
Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienio vakarą pagerbė opozicijos protestuotojus, žuvusius per politinę krizę, ir atvyko į centrinėje Nepriklausomybės aikštėje (Maidane) vykstantį mitingą.
„Privalome prisiekti dėl jų atminimo ir dėl jų šeimų, kad mes jų neišduosim. Jeigu žinotumėte, kiek kartų norėjau būti čia, kiek kartų norėjau laikytis už rankų su tais, kurie kovojo ir nepasidavė. Jūs – geriausi pasaulyje! Myliu jus taip, kaip net negalite įsivaizduoti. Šlovė Ukrainai!“ – J.Tymošenko sakė per atminimo ceremoniją netoli Maidano esančioje Hruševskio aikštėje.
Baltieji rūmai pasveikino Ukrainos ekspremjerės J. Tymošenko paleidimą
JAV Baltieji rūmai šeštadienį pasveikino buvusios Ukrainos premjerės ir opozicijos lyderės Julijos Tymošenko paleidimą iš kalėjimo ir pareiškė, jog neramumų krečiamos šalies žmonės „turi patys spręsti savo ateitį“.
„Linkime jai greitai pasveikti ir gauti tinkamą medicinos gydymo, kurio jai seniai reikėjo ir kurio ji prašė, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime. – Šiuose įvykiuose reikia vadovautis nepajudinamu principu, jog Ukrainos žmonės turi spręsti savo ateitį.“
Į laisvę išėjusi J. Tymošenko žada, kad Ukraina greitai taps ES nare
Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienį išreiškė viltį, kad jos šalis, kurią krėtusi politinė krizė pasiekė dramatišką atomazgą, greitai taps Europos Sąjungos nare.
„Esu įsitikinusi, kad Ukraina artimiausiu taps Europos Sąjungos nare, ir tai viską pakeis“, – ji sakė žurnalistams šeštadienio vakarą, atskridusi į Kijevą iš Charkovo, kur buvo laikoma kalėjimo ligoninėje.
Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienį pareiškė, kad labai džiaugiasi išėjusi į laisvę ir pamačiusi pasikeitusią šalį, kurią krečiančioje politinėje krizėje įvyko dramatiška atomazga.
"Man pati didžiausia laimė - grįžti į absoliučiai naują Ukrainą. Šiandien Ukrainoje baigėsi diktatūros, nusikaltėlių, klanų ir įstatymų nesilaikymo epocha. Šiandien prasidėjo nauja epocha - laisvų žmonių, laisvos šalies, europietiškos šalies epocha", - ji sakė žurnalistams šeštadienio vakarą atskridusi į Kijevą iš Charkovo, kur buvo laikoma kalėjimo ligoninėje.
J.Tymošenko pridūrė, kad visi privalo atminti, kad šią epochą atvėrė ne politikai ir diplomatai, o paprasti žmonės, "kurie savo narsa ir ryžtu sugebėjo viską pakeisti".
"Dabar svajoju tik apie viena: kad visi, kuriuos liaudis savo gyvybėmis, savo krauju atvedė į valdžią - kad jie neišduotų ir jokiu būdu nesiimtų daryti tą patį, ką veikė iki visų didelių įvykių Ukrainos maidanuose", - sakė J.Tymošenko.
Ekspremjerė pažymėjo, kad diktatūra Ukrainoje žlugo "geriausių žmonių ir patriotų gyvybių kaina".
"Svarbiausia - nesugadinti kelio, kurį jie nutiesė savo gyvybėmis", - sakė J.Tymošenko.
Ukrainos pasieniečiai neišleido į užsienį buvusio generalinio prokuroro ir buvusio pajamų ministro
Ukrainos valstybinėje sienų apsaugos tarnyboje nurodė, kad buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir buvęs Pajamų ir rinkliavų ministerijos vadovas Oleksandras Klymenka bandė išvykti iš šalies.
„Valstybinė sienų apsaugos tarnyba įvykdė teisėsaugos organų pavedimą ir nepraleido piliečių Pšonkos ir Klymenkos, kuriuos pasieniečiai išaiškino praleidimo punkte „Doneck avia“. Jiems nebuvo suteikta teisė išskristi į užsienį“, - šeštadienį vakare sakė Valstybinės sienų apsaugos tarnybos atstovas Serhijus Astachovas.
Jis pabrėžė, kad oro uosto oficialių delegacijų salėje „šių piliečių apsauga fiziškai pasipriešino pasieniečiams ir tai leido jiems pasišalinti iš oro uosto teritorijos“.
Antrą kartą išskristi iš Ukrainos O.Klymenka ir V.Pšonka nemėgino.
J. Tymošenko Kijevo Hruševskio gatvėje pagerbs žuvusiųjų atminimą
Į Kijevą atskridusi opozicijos lyderė Julija Tymošenko iš oro uosto išvažiavo tiesiai į Hruševskio gatvę pagerbti žuvusiųjų protestuotojų atminimo.
„Dabar pirmiausia noriu važiuoti į Hruševskio gatvę, kur galvas padėjo pirmieji didvyriai“, - sakė jis iškart po to, kai atskrido į sostinę.
Po to, nurodė ekspremjerė, ji vyks į Nepriklausomybės aikštę.
Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko šeštadienį pareiškė, kad visi, kalti dėl žmonių žūties per dabar šalį krečiančią politinę krizę, turi būti nubausti.
„Būsime neverti žmonių, kurie žuvo, kurie atvėrė mums kelią, atminties, jeigu nenubausime visų iki vieno, kurie atėmė jų gyvybes, kurie mušė studentus, kurie mušė mūsų taikius dvasininkus“, – opozicijos lyderė sakė žurnalistams po to, kai atskrido į Kijevą iš rytinio
Charkovo miesto, kur buvo kalinama ir paleista pagal Aukščiausiosios Rados nutarimą.
Susirėmimų Kijeve aukų skaičius padidėjo iki 82
Naujausių susirėmimų Kijeve aukų skaičius padidėjo iki 82, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
„Nuo susirėmimų pradžios mirė (žuvo) 82 žmonės“, - sakoma pranešime, kuris buvo paskelbtas ministerijos interneto svetainėje.
Anksčiau buvo pranešama apie 77 žuvusius žmones.
O. Turčinovas : V. Janukovyčius bandė išskristi į Rusiją
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius bandė išskristi į Rusiją, o dabar yra Donecko srityje, tvirtina naujasis Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas.
„Jis pabandė įsėsti į lėktuvą, kuris turėjo skristi į RF (Rusijos Federaciją), bet jį sustabdė pasieniečiai. Dabar slepiasi kažkur Donecko regione“, - sakė jis, Kijeve Vidaus reikalų ministerijos darbuotojams pristatydamas šeštadienį Aukščiausiosios Rados vidaus reikalų ministro pareigas eiti paskirtą Arseną Avakovą.
A.Turčinovas pridūrė, kad buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir buvęs Pajamų ir rinkliavų ministerijos vadovas Oleksandras Klymenka Donecko srityje bandė kirsti sieną su Rusija, bet jiems tai nepavyko.
„Juos pabandė sulaikyti, bet su apsaugos šaudymu jie apsigynė “, - pareiškė A.Turčinovas.
Ukrainos Maidanas pasiekė savo tikslus, sako naujasis parlamento pirmininkas
Ukrainos protestų judėjimas – Maidanas – pasiekė visus išsikeltus tikslus, todėl žmonės gali ramiai grįžti namo, šeštadienio vakarą paskelbė naujasis Aukščiausiosio Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas.
„Dabar yra problema dėl karo. Žmonės atvažiuoja ir mato, kad jis jau baigėsi ... Deja, atvažiuoja dar labai daug ... Mūsų užduotis, siekiant įvykdyti visus Maidano tikslus – kurie jau visi įvykdyti – užtikrinti tvarką, kad Maidanas važiuotų namo“, – sakė O.Turčynovas.
Jis pridūrė, kad aktyvistai palaipsniui paliks visus jų užimtus administracinius pastatus.
Parlamento pirmininkas perspėjo Vidaus reikalų ministerijos vadovybę, kad dėl valdžios vakuumo gali prasidėti kalinių maištai.
„Didelis pavojus, kad prisidengdami revoliucine retorika, gali pradėti kelti galvas nusikaltėliai, (prasidėti) plėšikavimas“, – aiškino O.Turčynovas.
Į laisvę išėjusi Ukrainos J. Tymošenko skelbia „diktatūros žlugimą“
Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko šeštadienį pareiškė, kad „diktatūra žlugo“, kai išėjo į laisvę pagal parlamento priimtą rezoliuciją, panaikinusią ekspremjerei 2011 metais paskelbtą teismo nuosprendį, šalį krečiant dramatiškai politinei krizei.
J.Tymošenko sakė: „Diktatūra žlugo. Ir žlugo ji ne dėl politikų diplomatų – ji žlugo dėl žmonių, kurie sugebėjo išeiti (į gatves), apginti save, savo šeimas, savo šalį.“
„Dėkoju visiems, kas kiekvieną dieną prie mano ligoninės“, – pridūrė į laisvę išėjusi lyderė, kuri pastaruoju metu buvo gydoma dėl nugaros skausmų.
Jos šalininkai sutiko J.Tymošenko skanduodami „Laisvę Juliai“ ir padovanojo jai 99 rožių baltų puokštę.
Kalinama Ukrainos opozicijos lyderė J. Tymošenko išėjo į laisvę
Kalinama Ukrainos ekspremjerė Julija Tymošenko šeštadienį buvo paleista iš ligoninės Charkovo mieste, kurioje buvo gydoma.
Kaip pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, aktyvistai, įvykių liudininkai ir J.Tymošenko partija „Batkivšyna“ („Tėvynė“) patvirtino, jog buvusią premjerę vežantis kortežas paliko ligoninės teritoriją.
Pasak kai kurių liudininkų, ji atrodė „labai nusilpusi“.
Du prorusiško Ukrainos regiono administracijos vadovai pabėgo į Rusiją
Ukrainos šiaurės rytinės Charkovo srities, kurios dauguma gyventojų yra rusakalbiai ir kurios administracija palaiko šalies parlamento atstatydintą prezidentą Viktorą Janukovyčių, lyderiai pasitraukė į Rusiją, pranešė viena pareigūnė.
Charkovo srities gubernatorius Michajlas Dobkinas ir šio miesto meras Henadijus Kernesas išvyko į Rusiją per Hoptovkos perėją, pranešė laikinojo vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo atstovė Natalja Stativko.
„Ponai Dobkinas ir Kernesas paliko Ukrainos teritoriją per Hoptovkos perėją“, – ji sakė žurnalistams Charkove.
Kalinamos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko šalininkai, laukiantys jos paleidimo prie ligoninės Charkove, kurioje yra gydoma ekspremjerė, šią žinią sutiko džiaugsmingais šūksniais.
Ukrainos parlamente nubalsuota atstatydinti prezidentą
Ukrainos parlamentas šeštadienį pripažino prezidentą Viktorą Janukovyčių pagal konstituciją negalinčiu eiti savo pareigų ir paskelbė, jog pirmalaikiai valstybės vadovo rinkimai vyks gegužės 25 dieną.
Po balsavimo, per kurį už šį nutarimą palaikė 328 deputatai, įstatymų leidėjai atsistojo ir sugiedojo valstybės himną.
Tiesioginės transliacijos iš Aukščiausiosios Rados besiklausantys protestuotojai Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje, išgirdę šį sprendimą, pratrūko džiaugsmo šūksniais.
Už šį sprendimą balsavo 328 deputatai.
„Atsižvelgdami į tai, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pats nusišalino nuo konstitucinių pareigų, dėl ko kyla grėsmė valstybės valdymui, Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui, gresia masiniai piliečių teisių ir laisvių pažeidimai, remdamiesi kraštutinės būtinybės aplinkybėmis, Ukrainos Aukščiausioji Rada, išsakydama suverenią Ukrainos liaudies valią nutaria: nustatyti, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pats nusišalino nuo konstitucinių pareigų vykdymo ir, vadinasi, nevykdo savo pareigų. Antra – paskirti pirmalaikius Ukrainos prezidento rinkimus gegužės 25 dieną“, – perskaitė nutarimo tekstą Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas.
V. Janukovyčius: dabartiniai įvykiai Ukrainoje yra perversmas
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius šeštadienį pareiškė, kad naujausi įvykiai jo šalyje yra perversmas, taip pat apkaltino opoziciją, jog ji stengiasi įbauginti valstybės vadovo sąjungininkus ir sumušė atsistatydinusį parlamento pirmininką.
„Įvykiai, kuriuos matė mūsų šalis ir visas pasaulis – tai valstybės perversmo pavyzdys“, – jis sakė interviu televizijai UBR.
V.Janukovyčius taip pat sakė, jog daugelis jo valdančiosios Regionų partijos deputatų traukiasi, nes opozicija stengiasi juos įbauginti.
„Yra žmonių, kurie neatlaikė – (jie) bijo dėl savo šeimų, tačiau esama ir išdavikų“, – aiškino prezidentas.
Tačiau jis atsisakė pateikti konkrečių vardų.
Kaip pranešama, iš Regionų partijos parlamentinės frakcijos pasitraukė 53 deputatai.
V.Janukovyčius teigė, kad anksčiau šeštadienį atsistatydinęs Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Rybakas buvo sumuštas.
„Jį sumušė. Jis atvažiavo pas mane. Pakeliui buvo šaudoma. Jis prašė, kad jį pasiimčiau. Aš jį paėmiau ir pasiunčiau į gydytis į Donecką“, – prezidentas sakė UBR.
V.Janukovyčius šeštadienį neigė ketinąs atsistatydinti po neramumų, nusinešusių beveik 100 gyvybių.
„Aš neišvykstu iš šalies niekur. Aš neketinu atsistatydinti. Aš esu teisėtai išrinktas prezidentas“, – sakė jis Charkove per vietinę televiziją.
V.Janukovyčius sakė liksiąs Ukrainos teritorijoje.
„Man davė garantijas visi tarptautiniai tarpininkai, su kuriais aš dirbau, kad jie garantuoja saugumą. Aš pažiūrėsiu, kaip jie atliks šitą vaidmenį“, – sakė jis interviu, parodytame per televizijos kanalą „Rossija 24“.
V.Janukovyčius dar pridūrė, kad darys „viską, kad apgintų savo šalį nuo skilimo“ ir „kad būtų sustabdytas kraujo liejimas“. Tačiau
jis prisipažino nežinąs, kaip tai darys.
„Važinėsiu po šalies pietryčius, kur kol kas yra mažiau pavojinga, arba labiau saugu, – sakė jis. – Aš vėl važiuosiu, susitikinėsiu su žmonėmis“.
„Ką mes toliau darysime – kasdien aš viešai apie tai kalbėsiu... Aš lieku Ukrainos teritorijoje, aš raginsiu visus tarptautinius stebėtojus, visus tarpininkus, kurie dalyvauja šiame politiniame konflikte, kad jie sustabdytų banditus; tai ne opozicija, tai banditai“, – sakė prezidentas interviu televizijos kanalui UBR.
Visus pastaruoju metu priimtus Aukščiausiosios Rados sprendimus V.Janukovyčius laiko neteisėtais.
„Sprendimai, kuriuos jie (parlamentas) priima, yra neteisėti... Aš nieko nepasirašysiu“, – nurodė jis.
Vis dėlto V.Janukovyčius tikisi tęsti derybas su Europos Sąjungos atstovais apie padėtį Ukrainoje.
„Aš tikiuosi, kad visas tas dienas vesiu tas derybas“, – pridūrė prezidentas.
Ukrainos VRM pajėgų kariai pasitraukė iš Kijevo
Ukrainos vidaus kariuomenės daliniai paliko Kijevą ir išvyko į savo nuolatinės dislokacijos vietas, sakoma šeštadienį Vidaus reikalų ministerijos pajėgų tinklalapyje paskelbtame pranešime.
„Ukrainos VRM vidaus kariuomenės operatyviniai koviniai rezervai, palaikę viešąją tvarką Kijeve, išvyko į nuolatinės dislokacijos vietas“, – nurodoma pranešime.
Vidaus kariuomenės vadovybė nurodė, kad į nuolatinės dislokacijos vietas grįžo Šostkos pulkas, atsakingas už ypatingos svarbos valstybinių objektų apsaugą, taip pat Sumų batalionas. Šių dalinių kariai dabar vėl vykdo kasdienes užduotis.
„Luhanės pulko, Mariupolio bataliono ir Donecko specialiojo motorizuotojo vidaus pajėgų milicijos pulko kariai yra pakeliui“, – pridūrė VRM.
Pranešime taip pat nurodoma, kad Kijevo gydymo įstaigose liko 32 vidaus kariuomenės nariai, sužeisti per šią savaitę sostinėje vykusius susirėmimus su opozicijos protestuotojais, tarp jų – šeši pašauti kariai.
Ukrainos opozicijos lyderė J. Tymošenko paleista iš kalėjimo
Kalinta Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko jau paleista ir laukia savo dukros šiaurės rytiniame Charkovo mieste, o vėliau planuoja išvykti į Kijevą, šeštadienį paskelbė toje šalyje viešintis vienas aukšto rango Rusijos įstatymų leidėjas.
„Pagal mano turimą informaciją, Tymošenko paleista – ji laisvėje ir dabar yra Charkove. Pas ją atvažiuoja dukra, o vėliau ji išvažiuos į Kijevą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas, atvykęs į Charkove vykstantį Ukrainos rytinių ir pietinių regionų lyderių susitikimą.
Tuo tarpu vienas J.Tymošenko artimas šaltinis anksčiau sakė „Interfax“, kad Kačianivkos pataisos kolonijos, kurioje kalinama J.Tymošenko, administracija laukia oficialaus dokumento iš Kijevo, kuriuo vadovaudamasi galėtų paleisti ekspremjerę, šiuo metu gydomą ligoninėje.
Šaltinis nurodė, kad ta procedūra gali užtrukti 1–1,5 valandos.
J. Tymošenko kalėjimo viršininkas laukia oficialaus nurodymo ją paleisti
Ukrainos pataisos kolonijos, kurioje kalinama buvusi premjerė ir opozicijos lyderė Julija Tymošenko, administracija šeštadienį nurodė laukianti oficialaus dokumento, kuriuo vadovaudamasi galėtų paleisti politikę.
Vienas J.Tymošenko artimas šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad ši procedūra gali užtrukti 1–1,5 valandos.
Ukrainos saugumo vadovai paskelbė nekonfliktuosiantys su protestuotojais
Keturių Ukrainos saugumo struktūrų, tarp jų milicijos specialiųjų pajėgų „Berkut“, vadovai šeštadienį atvyko į parlamentą ir pareiškė nedalyvausiantys jokiame konflikte su piliečiais.
Šį pareiškimą išsakė kariuomenės oro desantininkų, „Berkut“, specialiųjų pajėgų „Alfa“ ir karinės žvalgybos vadovai. Vidaus reikalų ministerija jau anksčiau pasiuntė signalą, kad palaikys protestuotojus prieš prezidento Viktoro Janukovyčiaus režimą, kai Aukščiausioji Rada naujuoju vidaus reikalų ministru išrinko opozicijos atstovą.
Paskleistas gandas apie V. Janukovyčiaus atsistatydinimą
Ukrainos parlamento frakcijos „Batkivščyna“ deputatas Viačeslavas Kyrylenka pareiškė, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius atsistatydino.
„Manau kad netrukus jau oficialiai jums visiems paskelbs, kad Janukovyčius atsistatydino, o Julija Tymošenko – laisva“, – sakė jis per televizijos kanalą „Rada“.
Naujienų agentūra „Interfax“ šios žinios nepatvirtina. Prezidento tinklalapis neveikia.
Tačiau prezidento patarėja, Regionų frakcijos frakcijos deputatė Hana Herman, paklausta naujienų agentūros „Interfax“, paneigė šį gandą.
Į klausimą, ar teisinga pasirodžiusi informacija apie valstybės vadovo atsistatydinimą, H.Heman atsakė: „Ne!“
Ji taip pat pranešė, kad prezidentas yra Charkove, kur bendravo su žurnalistais ir kalbėjo per vietinę televiziją.
Pasak jos, tokie gandai apie atsistatydinimą yra „spekuliacijos ir mėginimai jėga paimti valdžią“.
Ukrainos parlamentarai balsavo greičiau paleisti į laisvę Tymošenko
Ukrainos parlamentas šeštadienį didžiąja balsų dauguma pareikalavo nedelsiant paleisti įkalintą opozicijos lyderę Julją Tymošenko, kuri yra viena 2004 metų revoliucijos įkvėpėjų, ir padaryti tai paprastesne procedūra – be prezidento pasirašymo.
Siūlymą „nedelsiant paleisti Tymošenko, remiantis Europos žmogaus teisių teismo sprendimu“ palaikė 322 deputatai iš 331 užsiregistravusio Aukščiausiosios Rados nario.
J.Tymošenko 2011 metais buvo nuteista kalėti septynerius metus dėl ginčijamo „įgaliojimų viršijimo“ sudarant dujų sutartį su Rusija, kai ji buvo Ukrainos ministrė pirmininkė.
Ukrainos parlamento pirmininku išrinktas kalinamos J. Tymošenko sąjungininkas
Ukrainos įstatymų leidėjai šeštadienį išrinko kalinamos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko artimą sąjungininką į svarbų parlamento pirmininko postą, kuriame jis pakeis į keblią padėtį patekusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus patikėtinį.
Naujas Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas yra aukšto rango narys ekspremjerės J.Tymošenko partijoje „Batkivščyna“ („Tėvynė“). Jis buvo išrinktas 288 balsais 450 vietų parlamente.
Išrinktasis pirmininkas iš karto paprašė liaudies deputatų ir prezidento administracijos darbuotojų išsiaiškinti, kur yra šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius.
„Aš prašyčiau ir liaudies deputatų, ir prezidento administracijos bendradarbių nedelsiant išsiaiškinti Viktoro Janukovyčiaus buvimo vietą“, – pasakė O.Turčynovas.
Ukrainos milicija pasirengusi tarnauti savo tautiečiams
Ukrainos vidaus reikalų ministerija (VRM) šeštadienį pareiškė esanti už sparčius pokyčius ir ragino žmones vienytis, kad būtų užtikrintas saugumas ir sukurta nepriklausoma, demokratinė ir teisinė valstybė.
Savo tinklalapyje Ukrainos VRM penktadienį, po išvakarėse buvusio balsavimo parlamente, nusprendžiusio atleisti vidaus reikalų ministrą Vitalijų Zacharčenką iš posto, pareiškė, tarnaujanti „išimtinai Ukrainos liaudžiai ir visiškai pritaria piliečių siekiui greitų permainų“.
VRM kreipimesi piliečiai raginami „kurti tikrai nepriklausomą, demokratinę, teisinė europinę valstybę“.
Ukrainos prezidentas Janukovyčius tebėra savo šalyje
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius tebėra savo šalyje, vienas aukšto rango saugumo šaltinis nurodė šeštadienį, kai buvo pranešta, jog valstybės vadovo rezidencija yra likusi tuščia ir nesaugoma, o jo biurus užėmė protestuotojai.
„Jam viskas gerai, – šaltinis sakė naujienų agentūrai „Reuters“. – Jis yra Ukrainoje.“
Paklaustas, ar į keblią padėtį patekęs lyderis yra sostinėje, šaltinis atsakė: „Negaliu pasakyti.“
Naujienų agentūra UNIAN citavo V.Janukovyčiui artimą įstatymų leidėją Aną Herman, kuri sakė, jog prezidentas yra rytiniame Charkovo mieste.
Charkove milicijos pajėgų „Berkut“ kariai krato „euromaidaniečius“
Specialiųjų milicijos pajėgų „Berkut“ kariai reikalauja, kad vadinamieji „euromaidaniečiai“ pasitrauktų iš aikštės prie viešbučio „Turist“ netoli sporto rūmų, kuriuose 12 val. prasideda pietrytinių Ukrainos regionų, taip pat Sevastopolio bei Krymo deputatų suvažiavimas.
Automatais ginkluoti „Berkut“ kariai krato protesto akcijos dalyvius, atima iš „euromaidaniečių“ lazdas ir šalmus.
Protesto akcijos rengėjai prašo žmonių laikytis rimties, primindami, kad akcija yra taiki.
Anksčiau agentūrai „Interfax“ informuotas šaltinis pranešė, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, kuris yra ir Regionų partijos garbės pirmininkas, naktį atvyko į Charkovą.
Pasak pašnekovo, manoma, jog V.Janukovyčius dalyvaus pietrytinių Ukrainos sričių deputatų suvažiavime, kuris vyks šeštadienį. „Kol kas taip manoma, bet padėtis dinamiškai kinta. Gali būti pakeitimų“, – pridūrė jis.
Ukrainoje protestuotojai kontroliuoja prezidentūrą Kijeve
Ukrainos protestuotojai sako perėmę prezidento administracijos pastato kontrolę, kai opozicijos lyderiai šeštadienį reikalauja prezidento Viktoro Janukovyčiaus atstatydinimo.
„Jo čia nėra, nė vieno jo pareigūnų ar kurio nors tiesiogiai susijusio su administracija nėra“, – sakė „Reuters“ korespondentui Ostapas Kryvdykas minėtame pastate.
Pasak jo, protestuotojams nereikėjo panaudoti jėgos, kad įeitų į šį pastatą.
Tuo tarpu opozicijos lyderis Vitaijus Klyčko nurodė, kad V.Janukovyčius išvyko iš Kijevo ir kad šalyje reikia rengti pirmalaikius rinkimus.
„Šiandien jis išvyko iš sostinės, – kalbėjo V.Klyčko parlamente, kur vyksta neeilinė sesija, svarstomas opozicijos siūlymas V.Janukovyčiu atsistatydinti. – Milijonai ukrainiečių mato tik vieną išeitį – pirmalaikius prezidento ir parlamento rinkimus“.
Oficialiai nežinoma, kur dabar yra V.Janukovyčius, bet būta pranešimų, kad jis yra atvykęs į Charkovą.
Prezidento rezidencija Kijeve yra tuščia; žurnalistai į ją gali įeiti laisvai.
Nėra prezidento ir jo rezidencijoje Mežygirėje, kur ėmė rinktis žmonės pažiūrėti, kaip gyveno prezidentas V.Janukovyčius.
Žmonės važiuoja savo automobiliais, eina rezidencijos link. Jos teritorijos ir turto saugumą užtikrina valstybinė apsauga bei savigynos būriai. Lankytojai perspėjami, kad nieko nenaikintų.
Į vidų įleidžiamos tik žiniasklaidos atstovų grupės. Kitiems lankytojams žadama vėliau parodyti, kaip gyveno prezidentas.
Ukrainos opozicija ragina atsistatydinti prezidentą V. Janukovyčių
Ukrainos opozicija šeštadienį sieks parlamento palaikymo rezoliucijai, kurioje prezidentas Viktoras Janukovyčius raginamas atsistatydinti, nurodė opozicijos atstovė.
„Pateiksime rezoliuciją su reikalavimu Janukovyčiui atsistatydinti, – vieno pagrindinių opozicijos lyderių Vitalijaus Klyčko partijos UDAR atstovė Oksana Zinovjeva sakė naujienų agentūrai „Reuters“. – Tai leis parlamentui nustatyti pirmalaikių rinkimų datą.“
Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje įsitvirtinusiems protestuotojams V.Klyčko sakė, prašysiąs Aukščiausiosios Rados pagalbos, siekiant „atsikratyti“ V.Janukovyčiaus, kuris šeštadienį lankosi Charkovo mieste – savo šalininkų tvirtovėje.
Prezidentas V. Janukovyčius atvyko į Charkovą
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, kuris yra ir Regionų partijos garbės pirmininkas, naktį atvyko į Charkovą, pranešė agentūrai „Interfax“ informuotas šaltinis.
Pasak pašnekovo, manoma, jog V.Janukovyčius dalyvaus pietrytinių Ukrainos sričių deputatų suvažiavime, kuris vyks šeštadienį.
„Kol kas taip manoma, bet padėtis dinamiškai kinta. Gali būti pakeitimų“, – pridūrė jis.
V. Janukovičius dingęs
Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus buvimo vieta išlieka neaiški, o protestuotojai kontroliuoja jėgos struktūrų apleistą vyriausybinį kvartalą Kijeve. Prezidento rūmai yra uždaryti, tačiau iš išorės nesaugomi. BBC korespondentas teigė matęs vos kelis apsaugos darbuotojus.
Tuo metu Charkovo oro uosto administracija neigia, kad pas juos buvo nusileidęs prezidentinis lėktuvas. Anksčiau pranešta, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius išvyko į Rytų Ukrainoje esantį Charkovą, tačiau tikėtina, kad tikrasis tikslas – Rusija, praneša portalas Delfi.lt.
Manoma, kad su V. Janukovyčiumi prezidentiniu lėktuvu išvyko ir parlamento pirmininkas Vladimiras Rybakas, prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas ir deputatas Vadimas Novinskis.
Protestuotojai, reikalaujantys, be kitko, prezidento V. Janukovyčiaus atsistatydinimo, nepalieka Kijevo centrinės aikštės, nors penktadienį buvo pasirašyta prezidento ir opozicijos sutartis, kurioje numatomi išankstiniai prezidento rinkimai, taip pat grįžimas prie 2004 m. konstitucijos, apribojančios prezidento galias, ir naujos vyriausybės suformavimas.
Dalis protestuotojų pareiškė, kad V. Janukovyčiui neatsistatydinus iki šeštadienio 10.00 val. jie šturmuos prezidento rūmus.
Naujausi komentarai