Anot pulkininko, Rusijos kariai atsitraukė nuo Kyjivo regiono ne savo noru, o todėl, kad buvo visiškai nualinti sėkmingos ukrainiečių gynybos.
„Po nepavykusių Rusijos strateginių tikslų įgyvendinimo prie Kyjivo, Rusija atsitraukė iš Pripetės, Černobilio regionų ne derybose, bet buvo išstumti, nualinti sėkmingų ukrainiečių kontratakų. Dabar Rusija koncentruoja savo pajėgas šalia Donecko, Luhansko (Donbaso regione) ir tikėtina, kad pagrindinė puolimo ašis bus Donbaso regionas“, – sakė G. Bagdonas.
Tūkstančiai žmonių bando išvykti iš Donbaso regiono: didelės automobilių kolonos, šimtai žmonių sėda į perpildytus traukinius, važiuojančius į Vakarų Ukrainą.
„Mano ir taip pat mano kolegų vertinimu, rusams reikia mažiausiai dviejų trijų dienų, galbūt savaitės atnaujinti karinius dalinius. Tie du daliniai, kurie vykdė žiaurius žudymus Bučos regione, atvirų šaltinių duomenimis, yra permetami prie Donbaso“, – teigė atsargos pulkininkas.
Nėra tikslių duomenų, kokius tiksliai nuostolius patyrė Rusija, tačiau atsistatyti jiems tikriausiai prireiks bent savaitės.
„Tai nebus lengva, nes kokius tiksliai nuostolius patyrė, negaliu pasakyti, bet darau prielaidą – nuo 20 iki 50 proc. jie yra praradę savo kovinio pajėgumo, reikia suprasti, ne tik karių, bet ir amunicija, aprūpinimai, įskaitant ir maistą, medicininę paramą, energetiniai ištekliai. Tam visam minimaliai atstatyti reikės, kaip minėjau, iki savaitės“, – aiškino G. Bagdonas.
Šiuolaikiniame kare yra trys svarbus dedamieji: manevras – judėjimo greitis kovos lauke, ugnies galia – artilerija ir šarvas – apsauga.
Ukrainiečiams iš dalies pavyksta apsiginti dėl to, kad jie morališkai stipriai nusiteikę, tačiau ne ką mažiau svarbu jiems turėti ir sunkiosios ginkluotės.
„Nenuvertinkim priešo. Tikėtina – Rusijos pajėgos mokosi iš klaidų, bet ir ukrainiečiai taip pat įgyja daug pamokų. Turėkim omeny, kad daug kam tai buvo atviros kautynės. Ukrainiečių pagrindinis pajėgumas iki šiol buvo jų moralinis stovis, jų pasiryžimas ginti savo žemę, savo teritoriją, bet to neužtenka. Vakarai dabar turi dar kažkiek laiko aprūpinti, skubiai teikti sunkiąją ginkluotę: tankus, artileriją, šarvuotas pėstininkų kovos mašinas. Šiuolaikiniame kare yra trys svarbus dedamieji: manevras – judėjimo greitis kovos lauke, ugnies galia – artilerija ir šarvas – apsauga. Taip pat, žinoma, ir oro gynyba, gebėjimas ją kontroliuoti ukrainiečiams taip pat labai svarbu“, – aiškino pulkininkas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Vakarai apie karinę paramą Ukrainai kalba pusę lūpų. Anot atsargos pulkininko, kalbėti nereikėtų visai.
„Jeigu tai yra politiniai sumetimai, tai tada apgailėtina, nes Ukraina kaunasi už mūsų laisvę ir vertybes. Kalbėti visai nereikia, reikia duoti, todėl, kad Rusija turi didelius resursus žmonių žvalgybos institucijose ir visokiose kitokiose, kurios dirba mūsų šalyse ir aš darau prielaidą, kad jie viską daro, kad trikdytų, įneštų chaosą pas mus. Jų ambasados vis dar dirba, nors ir sumažintomis sudėtimis“, – teigė G. Bagdonas.
Be sunkiosios artilerijos ukrainiečiai galės tik sulaikyti ir mažomis kontratakomis alinti priešą, jiems reikia ginklų.
Anot pulkininko, kautis mieste yra sudėtinga dėl miesto infrastruktūros.
„Mariupolis yra blokuotas, kautynės mieste iš esmės skiriasi nuo atviros vietovės, nes neįmanoma panaudoti greičio ir šarvo taip, kaip aš minėjau, todėl, kad miesto infrastruktūra trukdo, ji yra priešpastatyta ukrainiečių gynybai. Bet kokios šalies kariuomenei kautynės mieste yra labai sudėtingas dalykas, įskaitant puolančius kareivius, nes juos reikia keisti kas dieną ar dvi, yra didžiulis nuovargis nešant ant savęs šarvą, ginklus, amuniciją ir psichologinę įtampą. Manau, kad rytų Ukrainoje ir Donbaso regione Rusijos pajėgos jau išskleis savo bataliono dydžio kovines grupuotes, t. y. po 500–700 karių vienoje. Be sunkiosios artilerijos ukrainiečiai galės tik sulaikyti ir mažomis kontratakomis alinti priešą, jiems reikia ginklų“, – dar kartą pabrėžė G. Bagdonas.