Gaisras laive „Zahro Express“, kuriame buvo daugiau nei 260 žmonių, įsiplieskė vos jam išplaukus iš Muara Angkė uosto Džakartos šiaurinėje dalyje.
Keltas plaukė į turistų pamėgtą Tidungo sąlą, esančią už 50 km nuo sostinės. Žiniasklaida praneša, kad dauguma jo keleivių buvo Naujuosius metus šventę indoneziečiai.
Džakartos paieškų ir gelbėjimo tarnybos atstovas nurodė, kad paieškos operacijoje dalyvauja mažiausiai penki laivai, keliolika greitaeigių katerių ir guminių valčių.
Iš 224 išgelbėtų kelto keleivių 32 šiuo metu gydomi trijose sostinės ligoninėse, sakė pareigūnas.
Džakartos nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Seply Madreta (Seplis Madreta) sakė, kad liepsnos nusiaubė maždaug pusę kelto, ir pridūrė, jog buvo aptikti 23 žuvusių kūnai.
Gaisro priežastis nežinoma
Laivo viduje rasti 20 neatpažįstamai sudegusių kūnų perkelti į policijos ligoninę tapatybės nustatymui, sakė pulkininkas Umaras Shahabas (Umaras Šahabas) iš Džakartos policijos Sveikatos departamento.
Liudininkai televizijai „MetroTV“ pasakojo, kad ugnis įsiplieskė praėjus maždaug 15 min. po to, kai keltas išplaukė iš Muara Angkė uosto.
Gaisro priežastis kol kas nenustatyta. Keli keleiviai vietos žiniasklaidai pasakojo matę, kaip prieš gaisrą iš kelto variklių skyriaus ėmė veržtis dūmai.
Aukštos rango Susisiekimo ministerijos pareigūnas Tonny Budiono (Tonis Budionas) sakė, kad šiuo metu labiausiai tikėtina gaisro priežastimi laikomas „trumpasis jungimas variklių skyriuje“.
Spaudos konferencijoje jis sakė, kad dėl trumpojo jungimo galėjo sprogti kuro bakas.
„O, Dieve!“
Televizijos reportažuose buvo matyti vandenyje plūduriuojantys žmonės ir liepsnojantis keltas. Buvo girdėti, kaip viena moteris vandenyje šaukė „Ya Allah!“ (O, Dieve!).
Džakartos nelaimių padarinių likvidavimo agentūros vadovas Denny Wahyu Haryanto (Denis Vahjus Harjantas) sakė, jog kelto deklaracija rodo, kad juo turėjo plaukti tik šimtas registruotų keleivių ir šeši įgulos nariai.
Pasak pareigūno, policija dėl laivo kapitono veiksmų pradėjo tyrimą.
Indonezijos salyną sudaro daugiau kaip 17 tūkst. salų, kurių gyventojai yra priklausomi nuo susisiekimo vandens transportu, bet saugumo reikalavimai nėra griežti, tad tragiškų nelaimių būna dažnokai.
Lapkričio pradžioje, kai į rifą visu greičiu rėžėsi ir nuskendo perkrautas greitaeigis laivas, žuvo mažiausiai 54 žmonės. Laive buvo trys įgulos nariai ir 98 keleiviai, daugiausia Indonezijoje dirbantys migrantai iš Malaizijos.
Naujausi komentarai