B. Johnsonas sakė nemanantis, kad invazija yra neišvengiama, nors žvalgybinė informacija apie Rusijos pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina „yra niūri“.
Vis dėlto žurnalistams jis sakė manąs, kad „įsiveržimas į Ukrainą iš Rusijos perspektyvos bus skausmingas, smurtinis ir kruvinas reikalas“.
„Labai svarbu, kad žmonės Rusijoje suprastų: tai galėtų būti nauja Čečėnija“, – pridūrė jis.
Panašiai praėjusią savaitę lankydamasi Sidnėjuje kalbėjo jo užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras). Pasak jos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „nepasimokė iš praeities“.
Labai svarbu, kad žmonės Rusijoje suprastų: tai galėtų būti nauja Čečėnija.
Ji perspėjo, kad įsiveržimas į Ukrainą „tik įklampins į baisų liūną ir pareikalaus gyvybių, kaip žinome iš sovietų karo Afganistane ir konflikto Čečėnijoje“.
L. Truss departamentas šeštadienį žengė neįprastą diplomatinį žingsnį ir pareiškė turintis informacijos, kad Kremlius siekia „į valdžią Kijeve atvesdinti prorusišką lyderį“.
Šių įrodymų, kuriuos vienas JAV pareigūnas pavadino „keliančiais didelį susirūpinimą“, detalių britai nepaskelbė. Rusija šiuos pareiškimus pavadino dezinformacija.
Jungtinė Karalystė yra tarp kelių Vakarų valstybių, siunčiančių ginklų į Ukrainą ir siekiančių griežtų ekonominių sankcijų bet kokio Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju.
B. Johnsonas sakė, kad Britanija nedviprasmiškai palaiko Ukrainą ir remia jos teritorinį suverenumą. Jis įspėjo, kad Rusijos agresija „nebus nieko nekainuojanti“.
Ministro pirmininko oficialusis atstovas atskirai sakė: „Nėra absoliučiai jokių planų siųsti į Ukrainą JK karių, parengtų dalyvauti kovos veiksmuose“.
Naujausi komentarai