Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) JT Saugumo Tarybos posėdyje daugiašališkumo klausimais pareiškė, kad padėtis Sudane toliau blogėja.
„Smurtas turi liautis. Jis kelia pavojų, kad Sudane kils katastrofiškas konfliktas, kuris gali išsiplėsti po visą regioną ir už jo ribų“, – sakė jis.
A. Guterresas pridūrė, kad jis „nuolat palaiko ryšius su konflikto šalimis ir ragina jas sumažinti įtampą ir grįžti prie derybų stalo“.
„Visi turime padaryti viską, kas mūsų galioje, kad patrauktume Sudaną nuo bedugnės krašto“, – sakė A. Guterresas.
Šie jo komentarai nuskambėjo po to, kai JT pranešė, kad jų misijos vadovas Volkeris Perthesas (Folkeris Pertesas) liks Sudane, nepaisant masinio užsieniečių išvykimo.
„Norėčiau aiškiai pasakyti: Jungtinės Tautos nepalieka Sudano“, – sakė A. Guterresas ir pridūrė, kad tarptautinė organizacija „pertvarko savo buvimą Sudane, kad galėtume toliau remti Sudano žmones“.
Smurtas turi liautis. Jis kelia pavojų, kad Sudane kils katastrofiškas konfliktas, kuris gali išsiplėsti po visą regioną ir už jo ribų.
„Esame įsipareigoję Sudano žmonėms, remdami jų norus siekti taikios ir saugios ateities. Šiuo siaubingu metu esame su jais“, – sakė jis.
Mūšiai tarp kariuomenės vado Abdel Fattaho al Burhano (Abdel Fataho Burhano) pajėgų ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo greitojo palaikymo pajėgų (RSF) prasidėjo balandžio 15 dieną dėl ginčo dėl planuojamo RSF integravimo į reguliariąją kariuomenę.
JT agentūrų duomenimis, per tebesitęsiantį konfliktą žuvo mažiausiai 427 žmonės, o beveik 4 tūkst. buvo sužeisti.
Jungtinės Valstijos ir daugybė Europos, Vidurio Rytų, Afrikos ir Azijos šalių pradėjo skubias misijas, kurių tikslas – keliais, oru ir jūra išgabenti į saugią vietą savo ambasadų darbuotojus ir Sudane gyvenančius piliečius.
Pasak vieno diplomato, Britanija paprašė surengti nepaprastąjį Saugumo Tarybos posėdį dėl Sudano, kuris turėtų įvykti antradienį.
Naujausi komentarai