Pereiti į pagrindinį turinį

Plinta naujas plėšikavimo būdas – naudoja rūgštį

2024-04-15 08:23
LNK inf.

Ne visada vagys į namus įsibrauna su laužtuvais ir atsuktuvais. Jie vis dažniau panaudoja azoto rūgštį, tuo keldami nemažą pavojų tiek sau, tiek apvogtų butų ar namų gyventojams.

Plinta naujas plėšikavimo būdas – naudoja rūgštį
Plinta naujas plėšikavimo būdas – naudoja rūgštį / LNK stop kadras, Freepik. com nuotr.

Viename Berlyno daugiaaukštyje vagys per pastarąsias dienas pasidarbavo net tris kartus. Spynos neatlaikė vagių panaudotos azoto rūgšties, o gyventojai – sutrikę.

„Kaimynai, nors ir nenukentėjo, vis tiek jaučia nerimą, todėl, kad naudojama azoto rūgštis. Žinoma, yra ir bejėgiškumo jausmas, nes negali tinkamai nuo to apsisaugoti, nesvarbu, kad ir dešimt skirtingų spynų turėsi“, – teigė vyras.

Vagystės su rūgštimi – gana paprastos, bet pavojingos. Įsilaužėliai į durų spyną įpila bekvapės ir bespalvės azoto rūgšties, kuri tirpdo metalines detales. Prieš tai jie prilipdo į voratinklį panašių siūlų, kad patikrintų, ar butas gyvenamas. Jei siūlas ilgai išlieka nenutrauktas, tada ateina vagys, o ant slenksčio lieka tik rūgšties likučiai.  

„Azoto rūgštis palieka žalias dėmes, jeigu susiduria su kitomis medžiagomis,“ – sakė RTL reporterė Evelyn Rosar.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Hamburgo universiteto chemijos mokslų daktaras Christianas Wittenburgas aiškina, kad pakanka vos kelių lašų, jog vario gabaliukai pradėtų irti.

„Azoto rūgštis ypatinga tuo, kad ji oksiduoja, o tai reiškia, kad ji – labai agresyvi, ypač metalų atžvilgiu. Aiškiai matote, kaip vyksta reakcija, kaip metalo plokštelės pamažu tirpsta. Taip pat išskiriamos dujos, kurių negalima įkvėpti, nes jos nuodingos“, – aiškino chemikas C. Wittenburg.

Būtent šiomis rūgšties savybėmis pasinaudoja vagys, kad sunaikintų spynų mechanizmus, nebent jie būtų apsaugoti specialaus rūgšties nebijančio plastiko sluoksniu.

„Jei užtiško rūgšties, įskaitant azoto rūgštį, visada nedelsiant reikia nusiplauti dideliu kiekiu vandens ir po to būtinai pasikonsultuoti su gydytoju“, – kalbėjo C. Wittenburg.

Siekdami, kad tai nepasikartotų, gyventojai paraginti akyliau stebėti kaimynų duris ir perspėti vieni kitus, jei kas nors išvyksta ilgesniam laikui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų