Pereiti į pagrindinį turinį

Suomijos policija tiria retus valstybės išdavystės nusikaltimus

2022-12-17 21:44

Suomijos policija penktadienį pranešė, kad tiria du įtariamus valstybės išdavystės atvejus, susijusius su žvalgybine veikla ir nacionalinių paslapčių platinimu – Šiaurės Europos šalyje labai neįprastus nusikaltimus.

Suomijos policija tiria retus valstybės išdavystės nusikaltimus
Suomijos policija tiria retus valstybės išdavystės nusikaltimus / Scanpix nuotr.

Nacionalinis tyrimų biuras (NBI) neatskleidė detalių, tačiau patvirtino, kad tiriami du atskiri valstybės išdavystės nusikaltimai. Policija nepranešė, ar kas nors buvo suimtas.

Vienas atvejis buvo susijęs su nacionalinių paslapčių atskleidimu, naujienų agentūrai AFP sakė detektyvas inspektorius Jukka Nurmenniemi (Juka Nurmeniemis).

Detektyvas inspektorius Masi Puolakka (Masis Puolakas) patvirtino, kad atliekamas kitas tyrimas dėl neleistinos žvalgybinės veiklos.

„Tai labai išskirtinis tyrimas“, – AFP teigė Helsinkio universiteto baudžiamosios teisės profesorius Kimmo Nuotio (Kimas Nuotijus).

Anot jo, Suomijoje ypač retai pasitaiko atvejų, susijusių su neleistina žvalgybine veikla.

„Neprisimenu, kad mūsų teismuose būtų buvusi iškelta byla dėl neleistinos žvalgybos veiklos“, – sakė jis.

Šis kaltinimas susijęs su žvalgybos veikla, vykdoma Suomijoje, tačiau nukreipta į kitą šalį ir kenkiančia Helsinkio užsienio santykiams.

Neprisimenu, kad mūsų teismuose būtų buvusi iškelta byla dėl neleistinos žvalgybos veiklos.

Kita vertus, nacionalinių paslapčių atskleidimas yra susijęs su įslaptintos informacijos apie nacionalinės svarbos dalykus rinkimu ir platinimu.

„Tai labiau žinomas nusikaltimas, – paaiškino K. Nuotio. – Situacija yra labai neaiški. Net nežinoma, ar šie du atvejai yra susiję.“

Suomija kartu su kaimynine Švedija nutraukė dešimtmečius trukusį karinį neutralumą ir, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, gegužės mėnesį pradėjo pastangas tapti NATO nare.

Visos 30 NATO valstybių narių, išskyrus Vengriją ir Turkiją, ratifikavo Suomijos narystę, kuriai reikia vienbalsio pritarimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra