Pereiti į pagrindinį turinį

Policijos pasitikėjimo telefonu – penktadaliu mažiau skundų

2010-08-03 20:40
Policijos pasitikėjimo telefonu – penktadaliu mažiau skundų
Policijos pasitikėjimo telefonu – penktadaliu mažiau skundų / „Shutterstock“ nuotr.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Policijos departamento pasitikėjimo telefonu gauta 112 gyventojų pranešimų ar skundų. Tai penktadaliu mažiau nei pernai.

Pernai per tą patį laikotarpį buvo gauta 140 skundų. Dauguma pranešimų yra anoniminiai, informuoja Policijos departamentas.

Kaip teigia patys pranešėjai, jie neprisistato, nes ne visiškai pasitiki policija, arba bijo pranešime minimų asmenų keršto.
 
Daugiausia pranešimų pasitikėjimo telefonu šį pusmetį pateikė Vilniaus miesto gyventojai - 27 pranešimus, Kauno miesto - 12 pranešimų (pernai per tą patį laikotarpį taip pat daugiausia pranešimų buvo gauta iš Vilniaus miesto - 31, Kauno miesto - 16). Iš kitų šalies miestų ir rajonų pranešimų gaunama mažiau.

Per šių metų pirmąjį pusmetį, kaip ir praėjusių metų pirmąjį pusmetį, daugiausia - 26 arba 23,21 proc. pranešimų buvo gauta dėl policijos pareigūnų veiksmų. Gyventojai skundžiasi pareigūnų nemandagumu, neteisėtais veiksmais, savo pareigų neatlikimu, netinkamu pareigų atlikimu, aplaidžiu darbu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir kt.
 
Buvo gauta nemažai pranešimų dėl nelegalios prekybos (23 arba 20,54 proc. visų gautų pranešimų), t.y. gyventojai praneša kontrabandinių prekių (cigarečių, alkoholinių gėrimų, kuro) pardavimo ar įsigijimo vietas. Nemažai pranešimų gauta ir dėl „pilstuko", naminės degtinės (20 arba 17,86 proc. visų gautų pranešimų) taip pat narkotinių medžiagų (15 arba 13,39 proc. visų gautų pranešimų) gamybos bei prekybos.

Visi pasitikėjimo telefonu gauti pranešimai užregistruojami nustatytos formos kortelėje ir kortelė išsiunčiama policijos įstaigoms, Policijos departamento, Vidaus reikalų ministerijos padaliniams ar kitoms valstybės institucijos. Policijos departamento padaliniai ar policijos įstaigos, išnagrinėję pranešimus, priima spendimus ir ne vėliau kaip per 30 dienų nuo pranešimo gavimo Policijos departamente apie tai informuoja pranešėją ir Policijos departamento Policijos informacijos valdybą.

Išanalizavus per pusmetį gautus pranešimus matyti, kad iš 112 pranešimų 17 (15,18 proc.) pasitvirtino. Nepasitvirtino 26 (23,21 proc.) pranešimai. Dar 64 pranešimai šiuo metu yra tikrinami.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra