Pereiti į pagrindinį turinį

Akis į akį – fiziniai ir dvasiniai iššūkiai

2014-11-07 18:00

Penkios kovos per vieną dieną su aukščiausio lygio varžovais – toks išbandymas Kaune laukia Europos kiokušin karatė absoliučios svorio kategorijos čempionato dalyvių, svajojančių apie aukso medalį.

Dalysis ne vien medalius

Beveik pusketvirto šimto sportininkų iš 28 valstybių šiandien ir rytoj Kauno sporto halėje varžysis pagal viso kontakto taisykles.

Kovotojai dalysis ne vien medalius, bet ir kelialapius į kitąmet Japonijoje vyksiančią neoficialią kiokušin karatė olimpiadą – pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatą.

Meistriškumą demonstruos ir dvylika mūsų šalies atletų. Tarp svečių bus 34-erių  bulgaras Valerijus Dimitrovas – vienuolika kartų Europos čempionas, triskart pasaulio taurės laimėtojas.

Be to, Kaune vyks Europos jaunių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) pirmenybės.

"Stengsimės pateisinti lūkesčius – sieksime trofėjų", – užtikrino Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) prezidentas Vidmantas Poškaitis.

Renginio mecenatas – bendrovė "Tete-a-tete" Kazino.

Pasaulio karatė organizacijos (WKO) reitingų lentelėje Lietuva tarp 86 šalių yra antroje vietoje – po Japonijos.

Rengia naujus ginklus

Viena tituluočiausių mūsų rinktinės kovotojų – Inga Mikštaitė. Trenerio Gedimino Varkalos auklėtinė išsiskiria ypatinga technika – itin grėsmingi jos aukšti smūgiai kojomis.

Šį kaunietės kozirį varžovės jau gerai žino, tad Inga savo arsenale ieško kitų ginklų. Europos čempionatui ji rengėsi tiek fiziškai, tiek taktiškai ir psichologiškai.

"Sportas jau seniai tapo mano gyvenimo būdu, tad viskas, atrodo, taip ir turi būti. Svarbiausia, kad traumos nekamuoja, todėl treniravausi visa jėga", – sakė I.Mikštaitė.

Europos kiokušin karatė absoliučios svorio kategorijos čempionatuose Inga dalyvavo dukart ir abu – sėkmingai: 2012-aisiais iškovojo sidabrą, o pernai – bronzą. 2011-aisiais pasaulio čempionate Japonijoje užėmė ketvirtą vietą.

I.Mikštaitė neabejoja: Kaune nebus lengvų kovų, nes visos priešininkės – iš elito. Sportininkės nuomone, kelių kilogramų skirtumas svorio kategorijoje per varžybas turi didelės įtakos, o kovojant be svorio apribojimų tai dar svarbiau.

"Tokiais atvejais reikia teisingai pasirinkti kovos taktiką, varžovei primesti sau palankesnį stilių, – svarstė karatistė. – Be to, didžiajame sporte sunku išsiversti ir be paprasčiausios sėkmės."

Ambicinga debiutantė

"Vietoj garantuoto medalio renkuosi galimybę", – pabrėžė jauniausia Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narė Gabija Gudeliauskaitė.

21-ų sportininkė galėjo dalyvauti Europos jaunimo (iki 22 m.) čempionate ir iškovoti auksą, bet ryžosi naujam iššūkiui – debiutuoti absoliučios svorio kategorijos varžybose. Gabijos treneris Ričardas Poška kitokio sprendimo ir nesitikėjo.

G.Gudeliauskaitė suaugusiųjų varžybose – ne naujokė: jos galimybės atsiskleidė 2013 m. Vilniuje įvykusiame pasaulio čempionate, kai kaunietė iškovojo bronzos medalį, o vėliau tapo Europos vicečempione.

"Kovodama su savo svorio priešininkėmis esu įpratusi, kad jos nuo manęs bėga, bet per varžybas be svorio apribojimų man reikia efektyviai išnaudoti greitį, pirmiausia – per akistatas su sunkesnėmis varžovėmis", – teigė G.Gudeliauskaitė, mėgstanti smūgius, kuriuos teisėjai įvertina "wazari" – tašku.

2013-ųjų Europos čempionės Rūtos Brazdžionytės nuomone, dar vienas medalis ar kelialapis į pasaulio čempionatą – svarūs trofėjai, bet svarbiausia – nužengus nuo tatamio jausti, kad padaryta viskas, ką leido jėgos.

"Kiekviena nauja kova – fizinis ir dvasinis iššūkis man pačiai", – pabrėžė Kauno "Oriens" klubo atstovė.

Tikslas – kautis finale

Lietuvos čempionė Nora Vaznelytė – tarsi neišsiskleidęs žiedas. Ji karaliavo Europos jaunių varžybose, tapo Europos jaunimo čempione, o tarp suaugusiųjų kelią į pripažinimą skinasi pamažu.

Ženklas, kad ji žengia teisinga linkme – 2013-ųjų Europos absoliučios svorio kategorijos čempionato bronzos medalis.

Fiziškai tvirta, kovos menui puikiai sudėta sportininkė turi įveikti didžiausią – psichologinį – barjerą, kad sveikas sportinis pyktis išlaisvintų sprogstamąją jėgą. Norai patiktų, kad tai šįkart įvyktų jos gimtajame Kaune.

Rengdamasi Europos čempionatui N.Vaznelytė dalyvavo tarptautiniame turnyre Kroatijoje, kur jau pirmoje kovoje susigrūmė su daugkartine Europos čempione vengre Csenge Szepesi. Kova vyko devynias minutes su trimis pratęsimais ir tik po to teisėjai  pergalę skyrė Vengrijos karatistei.

"Labai norėjau pasitikrinti jėgas su šia priešininke. Nesijaučiu pralaimėjusi. Manau, tąkart laimėtoją lėmė solidesnis mano varžovės autoritetas. Norint įveikti tokio lygio konkurentę, reikia būti aiškiai pranašesnei už ją, – tvirtino Lietuvos čempionė. – Man kartais pritrūksta pasitikėjimo savo jėgomis. Turiu įtikinti save, kad galiu nugalėti bet kurią varžovę. Atrodo, žinau tai, bet galbūt ne iki galo žinau. Juk per treniruotes atremiu vyrų smūgius, o per varžybas nuo moterų neapsiginu."

N.Vaznelytė būtų patenkinta, jeigu šiame Europos čempionate iškovotų medalį, tačiau maksimalus tikslas – pasiekti finalą.

Numetė 10 kilogramų

Andrius Draugelis turbūt bus didžiausia mįslė varžovams. Ar jis kovos taip, kaip Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose, kurių dar nelaimėjo, ar kaip Europos čempionatuose, kuriuose tarp sunkiasvorių jau dukart iš eilės pelnė aukso medalius?
"Būsiu toks, kokį mane varžovai įpratę matyti Europos čempionatuose", – užtikrino sportininkas.

Kaune vyksiančios pirmenybės A.Draugeliui – pirmasis išbandymas varžybose be svorio apribojimų. Karatistas nemano, kad fizinė jėga gali suteikti ryškesnį pranašumą.

"Manau, kad didesnis svoris tokiose varžybose gali pakišti koją, nes lygią kovą galima pralaimėti vien dėl to, kad esi sunkesnis. Todėl nutariau numesti svorio", – sakė Kauno "Karių" klubo kovotojas, prieš mėnesį atsikratęs 10 kg ir dabar sveriantis 95 kg.

"Tikiuosi, kad bus lengviau kovoti su greitesniais ir vikresniais varžovais. Bus labai įdomu išbandyti jėgas su kitų svorio kategorijų karatistais", – kalbėjo Andrius.

Europos čempionato favoritu jis įvardijo Bulgarijos rinktinės lyderį V.Dimitrovą, bet ir pats yra nusitaikęs į medalį.

Tvarkaraštis

Lapkričio 8 d. 9–13 val. – jaunučių (iki 16 m.) kumitė varžybos, 13–14.15 val. – jaunimo (iki 22 m.) vaikinų atrankos kovos, 17.30 val. – jaunimo (iki 22 m.) vaikinų varžybų pusfinaliai ir finalai, 17.30–21 val. – moterų absoliučios svorio kategorijos kovos.

Lapkričio 9 d. 9–10.30 val. – jaunučių (iki 16 m.) ir jaunimo (iki 22 m.) kata varžybos, 10.30–13 val. – jaunimo (iki 22 m.) merginų kumitė varžybos, 16.30–19.30 val. – vyrų absoliučios svorio kategorijos kovos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų