Tai dar viena nesėkmė vis labiau izoliuojamam Honkongui, tebesilaikančiam „nulinės tolerancijos COVID-19“.
Gėjų žaidynės, rengiamos pagal olimpinių žaidynių pavyzdį, vyksta kas ketveri metai, jose dalyvauja ir LGBTQ, ir heteroseksualūs sportininkai. Žaidynėmis siekiama propaguoti įtrauktį ir lygybę.
2017 metais Honkongas varžybose dėl teisės 2022-ųjų lapkritį surengti Gėjų žaidynes įveikė keliolika kitų miestų ir tapo pirmuoju pasirinktu šeimininku Azijoje.
Tačiau renginys buvo nukeltas į 2023 metų lapkritį, Honkongo valdžiai nusprendus palikti vienas griežčiausių pasaulyje karantino taisyklių, atitinkančias Kinijos pagrindinės teritorijos dalies griežtą strategiją „nulis COVIDo“.
Galiausiai pirmadienį organizatoriai paskelbė, kad Gvadalachara bus paskelbta „tikėtina“ papildoma žaidynių šeimininke.
„Tęsiantis COVID-19 pandemijos iššūkiams, trokšdami užtikrinti, kad žaidynėse nepriklausomai nuo vietos galėtų dalyvauti daugiau dalyvių, GGHK (Honkongo Gėjų žaidynių) [organizatoriai] neseniai pasiūlė bendrai [su kitais] rengiamo renginio koncepciją“, – sakė GGHK viena vadovių Lisa Lam.
Paminėjusi būtinybę būti „paslankiems ir mokantiems prisitaikyti“, L. Lam sakė, kad žaidynėse bus galima dalyvauti „dviejose vietose“ ir tai bus patogiau keliaujantiems atletams. Kol kas neaišku, kaip du miestai pasidalytų atsakomybę.
„Mes vis tiek rengsime pirmąsias Gėjų žaidynes Azijoje, bet gali būti, kad ir pirmąsias Lotynų Amerikoje, priimdami kuo daugiau žiūrovų abiejuose miestuose“, – pridūrė L. Lam.
Kitaip nei Honkongas, Meksika lieka atvira turistams, o Gvadalachara – gyvas kultūros centras – 2017-aisiais buvo tarp pagrindinių pretendentų surengti 2022-ųjų žaidynes.
Honkonge, kur kilo koronaviruso omikron atmainos sukelta pandemijos banga, pastarosiomis savaitėmis kovos su ja priemonės buvo dar labiau sugriežtintos.
Dabar draudžiami daugiau kaip dviejų žmonių susibūrimai, pratęsti draudimai atskristi iš kelių valstybių, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Jungtines Valstijas.
Gėjų žaidynės susidūrė su problemomis ne tik dėl Honkongo kovos su COVID-19 priemonių – jas paveikė ir audringa miesto politika, Kinijai performuojant šį finansų centrą pagal savo autoritarinį pavyzdį.
Kinijai priėmus Honkongui skirtą nacionalinio saugumo įstatymą ir pradėjus juo tildyti kitamanius, Taivanas nusprendė nesiųsti savo delegacijos į žaidynes. Taibėjus baiminasi, kad salos sportininkai Honkonge galėtų būti areštuoti.
Naujausi komentarai