Išryškėjo lyderių trejetukas

2009-06-16 23:59
Debiutas: pajėgiausios A lygos komandos turi atiduoti visas jėgas, kad įveiktų po daugelio metų į stipriausią lygą grįžusią "Bangą" (tamsi apranga). / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Lietuvos futbolo A lygos čempionate, kuriame šįmet nėra garsiausių Lietuvos komandų – Vilniaus "Žalgirio", Klaipėdos "Atlanto" ir Kauno "Kauno", jau po 10 turų išryškėjo būsimi prizininkai.

Trečiąją vietą užimantis čempionas Panevėžio "Ekranas" nuo ketvirtąją vietą užimančio "Šiaulių" klubo yra atitrūkęs 9 taškais.

Nors iki pirmenybių pabaigos 18 turų, galima tvirtinti, kad kova dėl čempiono vardo vyks tarp lygos senbuvių – "Ekrano", Vilniaus "Vėtros" ir Marijampolės "Sūduvos".

Po 10 turo, vykusio sekmadienį, prie su "Vėtra" lygiosiomis sužaidusios "Sūduvos" priartėjo šį sezoną klupčiojantis "Ekranas". Suvalkiečiai turi 24 taškus, vilniečiai ir panevėžiečiai – po 21.

Dėl peripetijų Lietuvos futbole į A lygą patekusios Gargždų "Banga", Kauno "LKKA-Teledema" ir Pakruojo "Kruoja" lyderiams stipriai gadina nervus, tačiau nepakyla iš turnyrinės rikiuotės apačios.

Gargždiškiai, per pastaruosius turus atėmę taškus iš "Sūduvos" ir "Vėtros", sekmadienį tik per paskutiniąsias minutes praleido įvartį ir pralaimėjo "Ekranui" 1:2. Čempionai antrą kartą išsigelbėjo žaisdami su "Banga". Pirmajame ture pergalę atnešė 85 min. įmuštas įvartis, užvakar sėkmę lėmė 88 min. kritęs įvartis.

Ne vien panevėžiečiai 10 ture išsigelbėjo per paskutiniąsias akimirkas. "Sūduva" Šiauliuose į "Šiaulių" vartus pergalingą įvartį įmušė priešpaskutinę minutę.

Dar dramatiškiau klostėsi susitikimas Kaune tarp praėjusių metų 1-osios lygos vidutiniokų "LKKA-Teledemos" ir "Kruojos". Kai 87 min. V.Šimkus išlygino rezultatą 2:2, žiūrovai buvo įsitikinę, kad taip ir baigsis susitikimas. Tačiau jau kitą minutę Kauno ekipoje rungtyniaujantis kretingiškis M.Grušauskas, vos spėjęs apšilti aikštėje, galvos smūgiu dar kartą išvedė į priekį studentus.

Rezultatai

"Tauras" – "Vėtra" 1:1 (1:1). B.Ngapounou (31 min.), A.Jankauskas (41).

"LKKA-Teledema" – "Kruoja" 3:2 (1:1). J.Mikalauskas (45), E.Rūškys (70), M.Grušauskas (88)/R.Vilėniškis (44 – iš 11 m.), V.Šimkus (87).

"Šiauliai" – "Sūduva" 0:1 (0:0). P.Krasnovskis (89).

"Banga" – "Ekranas" 1:2 (1:1). I.A.Douglas (20)/S.Ademolu (25), D.Galkevičius (88).