„Euro 2012“ finalo turnyro dalyviams grupėse liko labiausiai intriguojančios – trečiojo turo – rungtynės, o kai kurioms komandoms jos prilygs hamletiškajai dilemai – būti ar nebūti.
Varžovai bus garbingi?
Įdomi padėtis – C grupėje, kurioje rungtyniauja pasaulio ir Europos čempionė Ispanijos rinktinė, taip pat Kroatijos, Italijos bei Airijos vienuolikės.
Kelialapio į ketvirtfinalį siekiantys italai birželio 18-ąją privalės nugalėti airius, tačiau ir to nepakaks, jeigu tądien ispanai ir kroatai sužais rezultatyviomis lygiosiomis – 2:2 ar 3:3. Jeigu Ispanijos ir Kroatijos dvikova baigtųsi 1:1, Italijos futbolininkus išgelbėtų pergalė ne mažesniu nei 3 įvarčių skirtumu.
2004-ųjų Europos čempionate prieš paskutinį turą panašios aritmetikos prireikė italams, danams ir švedams. Tąkart skandinavai buvo solidarūs – sužaidė 2:2 ir italai, nepaisant pergalės 2:1 prieš bulgarus, iškeliavo į namus.
„Jeigu Ispanija ir Kroatija sužais lygiosiomis 2:2, tai prajuokins visą pasaulį. Dėl tokių dalykų nesuku galvos, todėl tikiu, kad visi laikysis garbingų sportinių principų“, – pabrėžė Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Buffonas.
„Sieksime tik pergalės“, – apie būsimą dvikovą su kroatais sakė ispanų strategas Vicente Del Bosque.
Vakar antrąjį turą užbaigė dvejos rungtynės D grupėje. Donecke susitiko Ukrainos ir Prancūzijos rinktinės.
Prieš pusiaunaktį Kijeve baigėsi Švedijos ir Anglijos komandų mačas.
Kunigas – futbolo ekspertas
Įpusėjus „Euro 2012“ batalijoms, futbolo aistruoliai pradeda skaičiuoti organizatorių privalumus ir trūkumus.
Pirmiausia – kainos. Airijos, Vokietijos ar Anglijos sirgaliams Lenkijoje – tikras rojus. Ukraina – godesnė ir net aukščiausi valstybės vadovai buvo priversti tarti žodį, kad dėl pernelyg pakeltų kainų nenukentėtų šalies įvaizdis. Lenkijoje – kitaip. Ieškantiesiems nakvynės ne Varšuvoje, Vroclave, Poznanėje ar Gdanske, kainos ir kokybės santykis – visada sirgaliaus ar turisto naudai.
Šiomis savaitėmis Lenkija gyvena futbolu, kitos šalies aktualijos – antrame plane. Radijo ir televizijų laidose – viena tema: ar lenkų vienuolikė prasibraus į atkrintamąsias varžybas. Prie kas trečio namo plevėsuoja čempionato simbolika papuošta vėliava.
Nuo „Euro 2012“ neatsiribojo ir bažnyčia. Tikintiesiems skirto žurnalo birželio numeryje – didysis futbolas, o komandų galimybes analizuoja vienas žinomų Lenkijos kunigų.
Varšuvoje, Vroclave, Poznanėje ir Gdanske sėkmingai išspręsti kone kibirais alų maukiančių gerbėjų higienos poreikiai, o daugybė biotualetų skleidžia cinamono kvapą.
Šalis – darbų poligonas
Turistams „Euro 2012“ ir Lenkija įstrigs kaip remonto ir statybų poligonas.
Beveik visi finalo turnyro miestus jungiantys keliai yra daugiau ar mažiau remontuojami. Pakelėse gausu smėlio pilių, traktorių ir kitos technikos, o keliaujantiesiems dažnai tenka gaišti laiką didžiulėse spūstyse.
Norintiesiems įsigyti mėgstamos rinktinės marškinėlius, išskyrus lenkų, – jokių šansų. Prie stadionų įsikūrusiose oficialiose „Euro 2012“ parduotuvėse tokia apranga neprekiaujama.
Čempionato logotipu ar turnyro talismanais Slaveku ir Slavko papuoštų suvenyrų pasirinkimas irgi nedidelis, o ir kainos – ne iš mažiausių: paprasčiausias pakabukas raktams kainuoja nuo 30 zlotų, niekuo neišsiskiriantyus juodi ar balti marškinėliai su „Euro 2012“ simbolika – 80 zlotų.
Naujausi komentarai