Jauniai gerai pradėjo, bet prastai užbaigė

2009-07-03 23:59
Lyderis: svaraus V.Čižausko (dešinėje) indėlio nepakako įveikti varžovus iš Puerto Riko. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Galingai sužaistas pirmasis kėlinys neužtikrino sėkmės Lietuvos jaunių vaikinų krepšinio rinktinei rungtynėse su Puerto Riko komanda.

Oklende (Naujoji Zelandija) prasidėjusio pasaulio čempionato A grupės mače mūsų šalies jauniai 73:80 pralaimėjo puertorikiečiams, nors po pirmojo kėlinio pirmavo 31:14, antrajame – 48:37, trečiajame – 57:45.

Mačo pradžioje Pietų Amerikos atstovai nepataikė 8 tritaškių ir 5 baudų metimų, bet, pagerinę gynybą, atsigavo antrojoje susitikimo dalyje. Puerto Riko krepšininkai laimėjo atkarpą 13:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 58:57.

Baigiantis rungtynėms lietuviai buvo sušvelninę skirtumą iki minimalaus – 73:74, tačiau per paskutines dvi dvikovos minutes kamuolį prarado Vytenis Čižauskas ir Gediminas Bertašius, tikslo nepasiekė keturi tolimi Dovydo Rediko ir Gedimino Oreliko šūviai.

Lietuvos rinktinės sąskaitoje – iš viso 20 klaidų, varžovų – 11. Be to, puertorikiečiai perėmė 12 kamuolių, mūsiškiai – 6.

Šiandien trenerio Vitoldo Masalskio auklėtiniai išmėgins jėgas su Angolos rinktine, kuri vakar 58:101 pralaimėjo Graikijai.

Afrikiečių gretose išsiskyrė 16 taškų surinkęs ir 18 kamuolių atkovojęs 198 cm ūgio vidurio puolėjas Miguelis Kiala. Graikų lyderiu buvo gynėjas Nikolaos Pappas – 20 taškų. Nugalėtojai dvitaškius mėtė 70,5 proc. taiklumu (31/44).

Rungtynių statistika

Lietuva – Puerto Rikas 73:80 (31:14, 17:25, 14:21, 11:20). V.Čižauskas (6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos) ir Dovydas Redikas po 15 taškų, D.Motiejūnas 13 (9 atkovoti kamuoliai, 3 blokuoti metimai, 5 klaidos), G.Bertašius 10 (8 atkovoti kamuoliai), T.Šležas (7 atkovoti kamuoliai) ir G.Orelikas (5 atkovoti kamuoliai) po 8, R.Jukonis ir M.Sapiega po 2/K.Youngas (12 atkovotų ir 5 perimti kamuoliai) ir I.S.Carrionas po 18, M.Rosario 17, J.Fontanas 12, C.Lopezas 9, R.C.Cortesas 4, J.Nirenbergas 2.

Rezultatai

B grupė: Iranas – JAV 55:106, Prancūzija – Egiptas 102:56; C grupė: Ispanija – Sirija 79:53, Kanada – Australija 77:88; D grupė: Kroatija – Kazachstanas 104:74, Argentina – Naujoji Zelandija 66:64.