Kanados ledo ritulininkės ketvirtą kartą iš eilės laimėjo olimpinių žaidynių auksą

2014-02-20 21:51 diena.lt inf.
Reuters nuotr.

Kanados moterų ledo ritulio rinktinė ketvirtą kartą iš eilės iškovojo olimpinius aukso medalius.

Ketvirtadienį Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių finale Kanados ledo ritulininkės per pratęsimą 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) įveikė vėl antroje vietoje likusią JAV komandą ir olimpinėse žaidynėse iškovojo jau dvidešimtąją pergalę iš eilės.

Pergalingą įvartį devintą pratęsimo minutę įmušė Marie-Philip Poulin (68:10).

Beje, finaliniame susitikime po Meghan Duggan (31:57) ir Alex Carpenter (42:01) tikslių smūgių amerikietės pirmavo 2:0 ir jas nuo olimpinio aukso skyrė vos pusketvirtos minutės. Tačiau 57-ą minutę Brianne Jenner (56:34) pavyko sušvelninti rezultatą, o paskutinę trečiojo kėlinio minutę rezultatą išlygino jau minėta pergalingo įvarčio autorė Marie-Philip Poulin (59:05).

Prieš ketverius metus Vankuveryje kanadietės nugalėjo amerikietes 2:0, tačiau praėjusiais metais Otavoje pasibaigusio pasaulio čempionato finale jau JAV ledo ritulininkės įveikė Kanados ekipą 3:2.

Moterų ledo ritulio turnyro bronzos medalius pirmą kartą iškovojo Šveicarijos rinktinė, mažajame finale po sėkmingo trečiojo kėlinio 4:3 (0:1, 0:1, 4:1) įveikusi Švedijos komandą, kuri olimpinių žaidynių dvikovą dėl bronzos pralaimi jau antrojoje olimpiadoje iš eilės.