Lemiama dvikova – su VEF

Lemiamas rungtynes dėl kelialapio į VTB Vieningosios krepšinio lygos atkrintamąsias varžybas Kauno "Žalgiris" žais rytoj savo arenoje su Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF komanda.

Tai paaiškėjo po to, kai vakar žalgiriečiai po atkaklios kovos 73:77 pralaimėjo A grupės lyderiui Kazanės "Unics".

"Žalgiris" po Sonny Weemso kontratakų, dviejų iš eilės Roberto Javtoko dvitaškių ir DeJuano Collinso tritaškio buvo išsiveržęs į priekį 20:12, bet "Unics" netrukus priartėjo – 16:20, o antrajame kėlinyje išlygino – 30:30.

Per pirmąją mačo dalį žalgiriečiams daugiausiai rūpesčių kėlė 207 cm ūgio ir 127 kg svorio vidurio puolėjas Nathanas Jawai'us – jis pelnė 9 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Kauniečių gretose išsiskyrė S.Weemsas – 11 taškų.

Trečiasis kėlinys – lyg ant svarstyklių: nė viena komanda nebuvo įgijusi didesnio nei 3 taškų pranašumo. Kėlinį sėkmingiau užbaigė "Žalgiris", D.Collinso tritaškiu persvėręs rezultatą savo naudai – 57:54.

Piotro Samoilenkos tritaškis ir dvitaškis bei taiklus tolimas Henry'io Domercanto šūvis padėjo "Unics" ketvirtajame kėlinyje įgyti nedidelį pranašumą – 66:59, bet "Žalgiriui", deja, nepasisekė sugrąžinti pusiausvyros.

Po šios nesėkmės į A grupės ketvertuką pretenduojančių "Žalgirio" ir VEF sąskaitose – po 8 pergales ir 7 pralaimėjimus, o "Nižnij Novgorod" – atitinkamai 8 ir 8. Pirmojo rato mačą Rygoje kauniečiai pralaimėjo Latvijos atstovams 79:88, o Rusijos ekipai – abi dvikovas: 86:92 ir 79:85. Tad pergalė prieš VEF – būtina.

Kitose šios grupės rungtynėse vakar netikėtą nesėkmę patyrė Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities "Chimki" ekipa – ji svečiuose 73:84 (17:23, 14:23, 19:12, 23:26) pralaimėjo Kazachstano "Astanos" krepšininkams.

Talino "Kalev" savo aikštėje 81:73 (22:24, 24:12, 12:12, 23:25) privertė kapituliuoti Kijevo "Budivelnik" komandą.

B grupėje vietą aštuntfinalyje užsitikrinęs Vilniaus "Lietuvos rytas" nieko nelėmusiame mače 112:86 nugalėjo autsaiderį "Minsk-2006" klubą.

Lyderis Maskvos CSKA, treniruojamas Jono Kazlausko, 88:73 (24:15, 28:23, 24:13, 12:22) įveikė Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" ekipą. Nugalėtojams Ramūnas Šiškauskas pelnė 11 taškų, Darjušas Lavrinovičius – 5 ir atkovojo 2 kamuolius.

Statistika

"Žalgiris"–"Unics" 73:77 (20:16, 16:19, 21:19, 16:23). 10015 žiūrovų. S.Weemsas 19 taškų, M.Popovičius 15, D.Collinsas ir M.Kalnietis (4 rezultatyvūs perdavimai) po 7/N.Jawai'us 16 (6 atkovoti kamuoliai), T.Lyday'us 15, P.Samoilenka 13 (5 atkovoti kamuoliai).

"Lietuvos rytas"–"Minsk-2006" 112:86 (23:21, 28:13, 23:25, 38:27). 3200 žiūrovų. R.Seibutis 20, J.Valančiūnas 14 (14 atkovotų kamuolių), S.Babrauskas 13/J.Knoxas 18 (7 atkovoti kamuoliai), A.Kudriavcevas 15, B.Maze 13 (5 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai).