L.Grinčikaitė – universiados pusfinalyje

2009-07-08 23:59

Serbijos sostinėje Belgrade vykstančioje pasaulio studentų universiadoje sėkmingiausiai iš Lietuvos lengvaatlečių pasirodžiusi sprinterė Lina Grinčikaitė po atrankos varžybų buvo greičiausia.

Klaipėdietė, 100 m nubėgusi per 11,49 sek., pasiekė savo aukščiausią rezultatą šį sezoną.

Sėkmingai atrankos barjerą įveikė ir Silva Pesackaitė. Distanciją įveikusi per 11,77 sek., Kaune studijuojanti 21-erių pasvalietė pasiekė geriausią asmeninį rezultatą. Lietuvė kvalifikacinėse varžybose užėmė 13 vietą.

Pusfinalio kova, kurioje varžysis 16 bėgikių, vyks šiandien.

Vyrų 100 m atrankos varžybose įspūdingai pasirodęs 22-ejų kaunietis Rytis Sakalauskas distanciją įveikė per 10,42 sek. ir tarp 59 sportininkų užėmė antrąją vietą. Greičiau už lietuvį bėgo tik egiptietis Ibrahimas Seoudas Amras – 10,35 sek. Į kitą etapą, kuris vyko vakar, pateko 31 sprinteris.

Sėkmingai disko metimo rungtyje startavo 24-erių metų skuodiškė Zinaida Sendriūtė. Ji atrankos varžybose pasiekė antrą geriausią rezultatą. Lietuvos sportininkė geriausiu trečiuoju mėginimu įrankį nusviedė 57,70 m.

Atrankos varžybose dalyvavo 19 sportininkių, o į finalą, kuris vyks šiandien, pateko 12.

Sunkiai sekėsi vyrų trišuolio varžybose dalyvavusiam 25-erių metų kauniečiui Mantui Diliui. Jo du bandymai nebuvo įskaityti. Trečiuoju bandymu jis nušoko 16,20 m ir neįvykdė 16,50 m kvalifikacijos normatyvo.

Tačiau lietuvis tarp 30 atletų užėmė dvyliktąją vietą ir pateko į finalą. Kvalifikacinį normatyvą įvykdė tik septyni sportininkai, o geriausią rezultatą pasiekė kubietis Daironas Fuente (16,85 m).

Trišuolininkų lemiama kova, kurioje varžysis 12 atletų, vyks rytoj.