Įklimpo teismuose
"Mano treneris Vladimiras Bajevas negauna algos, aš – sportininko stipendijos, pagrindinio savo pajamų šaltinio. O juk reikia išlaikyti šeimą. Užsidirbti galbūt žengsiu į profesionalų ringą", – sakė E.Petrauskas.
27-erių boksininkui stipendija nurėžta tuomet, kai pernai Alytaus apylinkės teismas pripažino sportininką kaltu sumušus neįgalų vyrą ir sulaužius jam žandikaulį.
Teismas vieniems metams apribojo E.Petrausko laisvę ir įpareigojo per pusmetį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai dirbti 100 valandų sveikatos priežiūros ir globos bei rūpybos įstaigose.
E.Petrauskas neigia smurtavęs ir apskundė šį sprendimą.
"Tikiuosi, teismas patenkins mano apeliaciją", – vylėsi 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas.
2013-aisiais E.Petrauskas buvo įsivėlęs į konfliktą Palangos kavinėje, neblaivų kovotoją sutramdė policija.
Tikisi rentos
2010-ųjų Jaunimo olimpiados čempionas ir pasaulio jaunimo vicečempionas, 2017-ųjų Europos bokso čempionato prizininkas E.Petrauskas pateikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai prašymą gauti karjerą baigusio sportininko rentą (1 026 eurai).
Iš Šilutės kilęs boksininkas planavo siekti kelialapio į 2020-ųjų Tokijo vasaros olimpines žaidynes, tačiau, regis, svajonei nelemta išsipildyti.
"Treniruočių nenutraukiau, dirbu kiekvieną dieną. Tikiuosi dalyvauti kovos menų turnyruose, galbūt žengsiu į bokso profesionalų ringą, bet dabar man svarbesni ne sporto reikalai", – interviu LRT kalbėjo E.Petrauskas.
Pernai olimpietis debiutavo mišrių kovos menų turnyre – Kaune surengtame "Dream Boxing & KOK World Series" ir bokso varžybose jau pirmą raundą nokautavo ukrainietį Denisą Kaušaną.
Šiemet kovą Vilniuje įvykusiame "KOK'69 World Series" turnyre E.Petrauskas per 2 min. 8 sek. privertė kapituliuoti Kachą Avetisianį (Sakartvelas).
Galbūt žengsiu į bokso profesionalų ringą, bet dabar man svarbesni ne sporto reikalai.
AIBA išmes už borto?
Lietuvoje – E.Petrausko skyrybos su mėgėjų boksu, pasaulyje – Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pasiūlymas diskvalifikuoti Tarptautinę bokso mėgėjų asociaciją (AIBA).
TOK rekomendacija pagrįsta specialiai įkurto Tyrimų komiteto ataskaita apie bokse įsivyravusias finansines, valdymo, etikos, teisėjavimo problemas.
Tačiau TOK vykdomasis komitetas (VK) siūlo neišbraukti bokso iš Tokijo žaidynių programos. Tiek olimpinis turnyras, tiek visos kvalifikacinės varžybos būtų organizuojamos laikantis TOK VK gairių, kurios numato, kad žaidynėse boksui skirta kvota – 286 sportininkai, vyrai kovos aštuoniose, o moterys – penkiose svorio kategorijose.
Kovos dėl kelialapių į Tokiją vyks 2020-ųjų sausio–gegužės mėnesiais, o tai reiškia, kad šiemet Jekaterinburge (Rusija) numatytas pasaulio čempionatas netenka olimpinės atrankos statuso.
Galutinį sprendimą dėl AIBA ir bokso vietos olimpinių žaidynių programoje TOK paskelbs per savo 134-ąją sesiją, kuri vyks birželio 24–26 d. Šveicarijos mieste Lozanoje.
Naujausi komentarai