Pakilę iš pelenų nori ir medalių

Pakilę iš pelenų nori ir medalių

2010-01-29 23:59
Pagaliau: rėmimo sutartį parašais sutvirtino VMFD "Žalgiris" direktorius M.Kasperūnas (dešinėje) ir UNIBET atstovas A.Janickas.
Pagaliau: rėmimo sutartį parašais sutvirtino VMFD "Žalgiris" direktorius M.Kasperūnas (dešinėje) ir UNIBET atstovas A.Janickas. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Dvejus metus veidu į purvą gulėjusi Vilniaus "Žalgirio" ekipa pagaliau atsistojo ant kojų. Vakar "Žalgiris" pasirašė sutartį su generaliniu rėmėju ir prabilo apie ambicingus tikslus.

Sveikino įžymybės

Ketvirtadienį sostinės Rotušėje Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) "Žalgiris" direktorius Mindaugas Kasperūnas pasirašė paramos sutartį su pagrindiniu atgimstančio klubo rėmėju – lažybų bendrove UNIBET.

Pasveikinti "Žalgirį" istorinio įvykio proga susirinko nemažai žinomų asmenybių ir sporto vadovų: legendinis futbolininkas Valdas Ivanauskas, treneris Algimantas Liubinskas, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Ritas Vaiginas, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Vilniaus savivaldybės atstovai bei komandos sirgaliai.

Vienas garsiausių visų laikų "Žalgirio" žaidėjų V.Ivanauskas neslėpė jaudulio dėl atsigaunančios Vilniaus komandos ir mįslingai kalbėjo apie savo bei "Žalgirio" ryšį: "Jau prieš gerą mėnesį sakiau, kad "Žalgiris" pakils. Džiaugiuosi, kad atsirado žmonių, norinčių atgaivinti "Žalgirį". Kalbant apie mane – esu žalgirietis ir toks liksiu. Žiūrėsime, koks bus mano vaidmuo – ar žiūrovo, ar dar koks nors."

Prikėlė ambicijas

Nors bendrovės UNIBET paramos suma neatskleidžiama, "Žalgiris" šiam sezonui iš viso planuoja surinkti daugiau nei 2 mln. litų biudžetą, patekti į A lygą ir grumtis dėl pirmenybių apdovanojimų.

"Atkuriame klubą vildamiesi, kad jis grįš į istorines pozicijas. Pateiksime visus dokumentus, reikalingus A lygos licencijai gauti, be to, turime ambicijų jau šiemet būti tarp prizininkų. Tikimės pasirašyti sutartis su vienais geriausių trenerių Lietuvoje ir esame subūrę futbolininkų branduolį", – nuveiktus ir būsimus darbus vardijo "Žalgirio" atkūrimo projekto vadovė Vilma Venslovaitienė.

Klubas pasirašyti oficialias sutartis su vadovauti komandai pretenduojančiais futbolo specialistais Igoriu Pankratjevu ir Mindaugu Čepu ketina šeštadienį, prieš draugiškas rungtynes su "Šiaulių" ekipa. Pasak V.Venslovaitienės, nuo kitos savaitės "Žalgiris" pradės sudaryti kontraktus ir su komandos peržiūroje dalyvaujančiais žaidėjais.

Ateinantį sezoną Vilniaus ekipa planuoja rungtyniauti "Žalgirio", o treniruotis – "Vingio" stadione.

Lems licencijavimas

LFF atstovai "Žalgirio" galimybes sezoną pradėti išsiplėtusioje A lygoje taip pat įvertino palankiai. Praėjusiais metais LFF I lygoje varžęsi žalgiriečiai užėmė priešpaskutinę šeštąją vietą, tačiau LFF prezidentas Liutauras Varanavičius šią savaitę tvirtino, kad vietos 2010 m. A lygoje bus dalijamos pirmiausia atsižvelgiant į klubų licencijavimo rezultatus.

Legendinei sostinės ekipai padėti ketina ir sostinės savivaldybė. Mero Viliaus Navicko teigimu, nors savivaldybė iš savo biudžeto negali dotuoti privataus klubo, bus ieškoma kitų būdų, kaip paremti "Žalgirį".

"Žalgiris" yra neatsiejama Vilniaus istorijos dalis. Manau, kad blogiausia – jau praeityje. Matydami aktyvius darbus atkuriant klubą, neatmetame galimybės prisidėti prie šio proceso. Yra tam tikrų pamąstymų, ką būtų galima padaryti. Pavyzdžiui, skirti klubui patalpas, parūpinti transportą, padėti susitarti su "Žalgirio" stadiono administracija", – aiškino V.Navickas.

Primename, kad Vilniaus "Žalgiris" į finansų duobę įkrito 2008 m. birželį, kai Maskvoje buvo sulaikytas klubo savininkas Vadimas Kastujevas.

Nuo tada "Žalgirio" kasa ištuštėjo, komandos nariai ėmė nebesulaukti atlyginimų, augo klubo įsiskolinimai už stadiono nuomą, apsaugos ir kitas paslaugas.

2009 m. pradžioje komandos nariai ir garsiausios šalies futbolo ekipos aistruoliai įkūrė VMFD "Žalgiris", į kurį persikėlė visi iš klubo per finansų sausrą neišsilakstę žaidėjai bei personalas. Išimties tvarka naujajam "Žalgiriui" LFF suteikė teisę 2009 m. žaisti I lygoje. Praėjusiais metais ties išnykimo riba balansavusi komanda gyveno tik iš sirgalių išmaldos ir varganų pajamų už parduotus bilietus į namų rungtynes.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų