Savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia neeilinis sporto renginys. Balandžio 13 ir 14 d. krepšinio dramas "Siemens" arenoje pakeis pajėgiausių pasaulio karatė meistrų kovos.
Stipriausi Europoje
Teisė Lietuvai organizuoti aukščiausio rango varžybas suteikta ne veltui: tarp 85 Tarptautinės karatė organizacijos narių mūsų šalis dalijasi 3–5 vietas. Maža to, šiuo metu Lietuvos karatistai – stipriausi visoje Europoje. Per pastarąjį dešimtmetį Senojo žemyno aukso medalius Lietuvai pelnė Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Raimundas Paškauskas, Dmitrijus Aleksandrovas, Orestas Procas, Margarita Čiuplytė, Inga Mikšaitė, Rita Pivoriūnaitė, Diana Mačiūtė.
Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad karatė Lietuvoje vis dar egzotiška ir menkai propaguojama sporto šaka, faktai byloja ką kita: karatė patenka į labiausiai propaguojamų sporto šakų penketuką.
Neabejotina, kad palaikomi savų sienų ir žiūrovų Lietuvos karatė meistrai sieks papildyti ir taip gausią savo trofėjų kolekciją. Tiesa, lengva nebus – norint užlipti ant aukščiausio laiptelio per dieną teks iškovoti net penkias pergales. Kiokušin karatė taisyklės – vienos sudėtingiausių iš visų dvikovos sporto šakų. Pagrindiniai vertinimo kriterijai yra šie: jėga, ištvermė, efektyvi karatė technika, kovinė dvasia.
Tenka uždarbiauti
Keletą metų iš eilės Europos pirmenybėse dominavusi R.Pivoriūnaitė pastaruoju metu sportą buvo palikusi nuošalyje. Visus 2012 m. sportininkė nedalyvavo jokiose varžybose ir nėrė į verslo vandenis – įkūrė vieną sėkmingai veikiančių sporto portalų. Tačiau R.Pivoriūnaitė karatė neapleido ir apie save žada priminti pasaulio čempionate Vilniuje.
Kitos karatė meistrės taip pat priverstos užsiimti papildoma veikla: daugkartinė Europos čempionė M.Čiuplytė kurį laiką dirbo Policijos mokymo centro instruktore. Šiuo metu moteris dirba trenere Vilniaus karatė klube "Shin". D.Mačiūtė trenerio duoną kremta Klaipėdos karatė klube "Okinava", o viena techniškiausių pasaulio kovotojų I.Mikšaitė Kaune dirba fizinio lavinimo mokytoja.
"Būti mokytoja arba vaikų darželio auklėtoja buvo viena mano vaikystės svajonių. Tikiu, kad tyliai svajojant ir kantriai dirbant išsipildys ir visos svajonės, apie kurias reguliariai rašiau savo dienoraštyje. Nekantriai laukiu varžybų starto. Geriausia forma jau pasiekta, belieka ją tik išlaikyti ir padirbėti prie taktikos detalių" – teigė su vyrais besitreniruojanti I.Mikšaitė.
Vilnietė – į geriausius?
2012 m. du aukso medalius laimėjusi vilnietė M.Čiuplytė titulų nesureikšmina ir praėjusius metus įvardija kaip dar vieną sėkmingą sezoną.
"Blogų sezonų man nėra, visuomet stengiuosi palaikyti gerą sportinę formą. Vienintelis mano noras – tęsti savo sportinę karjerą. Tai man suteikia daug laimės ir džiaugsmo. Svarbiausia – būti sveikai, tai leistų ir toliau džiuginti aukštais rezultatais", – teigia 28-erių kovotoja.
"Lietuvoje vyksiantį pasaulio čempionatą vadinčiau svarbiausiu viso savo gyvenimo startu. Ten sieksiu tik aukso. Visada maloniau kovoti prie savos publikos. Jaučiuosi palaikoma, atsakinga ne tik už save. Tačiau užlipusi ant tatamio lieku tik su savo mintimis", – savaitraščiui "Vilniaus diena" teigė M.Čiuplytė.
Viena didžiausių lietuvių vilčių vyrų kategorijoje – Lukas Kubilius – dėl medalių mieliau kovotų ant užsienio tatamio.
"Saviškių palaikymas įkvėps kovai, suteiks papildomos motyvacijos. Tačiau tai prideda papildomos atsakomybės, nesinori nuvilti žiūrovų ir savo auklėtinių, kurių į Vilnių gali atvažiuoti net apie 200. Jeigu galėčiau rinktis, man būtų geriau startuoti užsienyje", – tikino Klaipėdoje treneriu dirbantis kovotojas.
Tiesa, "Siemens" arenoje neišvysime tituluočiausio Lietuvos karatė meistro D.Imbro. Sportininko planus siekti pasaulio čempionato aukso nubraukė sudėtinga trauma. Visgi D.Imbras nepraranda entuziazmo ir žada tautiečius savaitgalį palaikyti šalia tatamio.
Naujausi komentarai