Po startų „Girstutyje“ – į rinktinę

2013-07-01 14:10
Po startų „Girstutyje“ – į rinktinę / Artūro Morozovo nuotr.

Kauno „Girstučio“ baseine vykstančiame atvirame Lietuvos plaukimo čempionate meistriškumo pamoką varžovams surengė 2009 metų pasaulio pirmenybių prizininkas Giedrius Titenis.

Vakar kvalifikacinėse 50 m plaukimo krūtine varžybose pasiekęs antrą rezultatą – 28,92 sek. ir nusileidęs kauniečiui Vaidotui Blažiui – 28,51 sek., finale G.Titenis nesuteikė konkurentams jokių vilčių – 28,39 sek.

Sidabro medalį iškovojo V.Blažys – 28,65 sek., bronzą pelnė vilnietis Kirilas Kiseliovas – 29,69 sek.

Antruosius aukso medalius iškovojo kauniečiai Jūratė Ščerbinskaitė, Vaiva Gimbutytė, Ugnė Mažutaitytė ir Tadas Duškinas bei panevėžietis Danas Rapšys.

J.Ščerbinskaitė, pirmą čempionato dieną laimėjusi 400 m plaukimą laisvu stiliumi (4 min. 20,57 sek.), vakar triumfavo dvigubai ilgesnėje distancijoje – 9 min. 01,61 sek.

V.Gimbutytė, greičiausiai nuplaukusi 200 m peteliške (2 min. 21,87 sek.), pagerino Lietuvos čempionatų rekordą 100 m laisvu stiliumi – 57,22 sek.

U.Mažutaitytė, 100 m nugara įveikusi per 1 min. 04,15 sek., 200 m nuplaukė per 2 min. 16,09 sek. ir taip pat pasiekė Lietuvos čempionatų rekordą.

D.Rapšys, aplenkęs visus varžovus 50 m nugara (26,07 sek.), tai padarė ir 100 m distancijoje – 55,86 sek. (naujas Lietuvos čempionatų rekordas).

T.Duškinas, 100 m plaukimo peteliške finale įvykdęs pasaulio čempionato kvalifikacinį B lygio normatyvą – 53,76 sek., vakar laimėjo 50 m laisvu stiliumi – 22,90 sek.

Penktadienį finaluose sėkmė lydėjo ir kauniečius Deividą Margevičių (200 m peteliške – 2 min. 04.39 sek.), Joną Zakarauską (400 m laisvu stiliumi – 4 min. 05,60 sek.), Urtę Kazakevičiūtę (100 m krūtine – 1 min. 13,20 sek.), vilnietę Giedrę Grigonytę (50 m peteliške – 28,25 sek.), klaipėdietį Igorį Kozlovskį (200 m kompleksiniu būdu – 2 min. 05,26 sek.).