"Žalgiris" įžengė į "Top 16"

Kauno "Žalgirio" krepšininkai Eurolygoje pasiekė pirmąjį tikslą – užsitikrino vietą tarp šešiolikos pajėgiausių komandų ir tai padarė dar nepasibaigus 1-ojo etapo varžyboms.

Varžovai – sutriuškinti

Vakar Lietuvos čempionai Kauno "Žalgirio" arenoje 82:45 sutriuškino Vitorijos "Caja Laboral" ekipą. Pirmojo rato mačą Ispanijoje žalgiriečiai laimėjo 77:71.

5:0 – toks buvo kauniečių startas šį kartą. Tradiciškai kibi "Žalgirio" gynyba privertė Vitorijos krepšininkus jau per pirmąsias tris minutes prisirinkti pražangų. Drąsiai varžovų krepšį atakavo Mindaugas Kuzminskas – 22:12.

Antrajame kėlinyje persvarą padidino Darjušas Lavrinovičius – 37:22, netrukus tritaškį įsmeigė Marko Popovičius – 40:22. Girgždantis "Caja Laboral" žaidimo mechanizmas vis dažniau užsikirsdavo, o trečiajame kėlinyje jį dar labiau sutrikdė M.Popovičius ir Tremmellas Dardenas – 55:28.

Naujasis Vitorijos ekipos strategas Žanas Tabakas ir per ketvirtąjį kėlinį nerado efektyvių būdų, kaip sustabdyti "Žalgirį" – M.Kuzminskas buvo padidinęs persvarą iki 78:45.

Čempionai įsibėgėjo

Vis solidžiau rungtyniauja Eurolygos čempiono titulą ginantis Pirėjo "Olympiacos". Graikijos čempionai be Martyno Gecevičiaus 75:53 namuose sutriuškino Stambulo "Anadolu Efes".

Nedaug trūko, kad Pirėjo krepšininkams būtų pavykę atsirevanšuoti už skaudžią nesėkmę pirmajame rate – tąkart turkai šventė pergalę 98:72.

"Eurolygoje – aukščiausio lygio krepšinis. Prieš mėnesį pralaimėjome didžiule persvara, tačiau šįsyk pavyko nugalėti beveik tokiu pačiu skirtumu. Puikiai gynėmės ir tai buvo raktas į pergalę", – po mačo pažymėjo "Olympiacos" strategas Giorgias Bartzokas.

Milano "EA7 Emporio Armani" namie 75:60 nugalėjo Zagrebo "Cedevitos" krepšininkus ir nutraukė Kroatijos vicečempionų pergalingą žygį. Prieš kelias dienas be trenerio Božidaro Maljkovičiaus likę kroatai suklupo po dviejų iš eilės laimėtų rungtynių.