"Žalgiris" ketvirtfinalį pradėjo pergale

Ne stipriausios sudėties Kauno "Žalgiris" pergale pradėjo VTB Vieningosios krepšinio lygos ketvirtfinalį – vakar savo aikštėje 75:63 įveikė "Nižnij Novgorod" ekipą iš Rusijos.

Debiutavo dubleriai

Pirmuosius keturis taškus pelnė Darjušas Lavrinovičius, bet po to svečiai beveik dviejų minučių atkarpą laimėjo 10:0. Žaidimas išsilygino. Pirmąjį kėlinį rezultatyviomis atakomis užbaigė Robertas Javtokas ir Adas Juškevičius – 24:21.

Antrąjį kėlinį "Žalgiris" diktavo savo sąlygas – 29:24, 38:27, 43:33, o trečiajame buvo padidinęs persvarą iki 57:39. Varžovai aikštės šeimininkų nepasivijo ir per ketvirtąjį kėlinį.

"Žalgiryje" debiutavo dublerių ekipos žaidėjai Tomas Dimša ir Marius Grigonis. T.Dimša pelnė 3 taškus.

Šiandien Lietuvos čempionai ir Rusijos atstovai vėl susitiks "Žalgirio" arenoje. Trečioji, ir, jeigu prireiks, ketvirtoji dvikovos numatytos gegužės 18-ąją ir 19-ąją Žemutiniame Naugarde. Užtsitęsus ketvirtfinaliui, lemiamas – penktasis – mačas būtų žaidžiamas 21 d. Kaune.

"Žalgiris" su "Nižnij Novgorod" rungtyniavo ir VTB lygos čempionato reguliaraus sezono B grupėje. Pernai gruodžio 17-ąją svečiuose Lietuvos čempionai įveikė Rusijos atstovus 76:58, o šiemet kovo 24-ąją "Žalgirio" arenoje – 69:62.

Snaiperis kentė skausmus

Ketvirtąjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų žiedą atsiėmęs "Žalgirio" legionierius Marko Popovičius trečiadienio rytą trumpam paliko Lietuvą ir išvyko į užsienį, kur jam bus atlikti išsamesni sveikatos tyrimai.

Į Kauną M.Popovičius turėtų sugrįžti rytoj. Visgi į Žemutinį Naugardą, kur šeštadienį bus žaidžiamos trečiosios šios serijos rungtynės, kroatas veikiausiai taip pat nevyks.

Pastaruoju metu 30-eties metų snaiperį kamavo nugaros skausmai. LKL didžiajame finale su Vilniaus "Lietuvos rytu" žalgirietis žaidė sukandęs dantis – prieš kiekvieną dvikovą komandos gydytojas Robertas Narkus jam suleisdavo nuskausminamųjų. Visgi skausmai žaidėjo ryžto nesumažino – jis, nors aikštėje praleisdavo ir mažiau minučių nei įprasta, išbėgo ant parketo visose keturiose LKL finalo serijos rungtynėse.

Krasnodariečiai pirmauja

Jeigu žalgiriečiai ketvirtfinalyje eliminuos "Nižnij Novgorod" ekipą, pusfinalio serijoje iki trijų pergalių susikaus su Kazanės "Uniks" arba Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio atstovaujama Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komanda.

Vakar pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes Kazanėje 80:72 (23:18, 23:17, 23:15, 11:22) laimėjo "Lokomotiv-Kuban" krepšininkai. M.Kalnietis surinko 8 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, S.Jasaitis nežaidė.

VTB Vieningosios lygos reguliaraus sezono varžybose kauniečiai abu kartus nugalėjo krasnodariečius: svečiuose – 78:70, savo arenoje – 89:81.

Statistika

"Žalgiris"–"Nižnij Novgorod" 75:63 (24:21, 19:12, 18:15, 12:15). Rezultatyviausieji žaidėjai: D.Lavrinovičius 20 taškų, R.Kaukėnas 12 (7 rezultatyvūs perdavimai), A.Juškevičius ir K.Lavrinovičius po 9/D.Thompsonas 15 (7 atkovoti kamuoliai), D.Golovinas 11, A.Jakovenka 10.