"Žalgiris" vilniečiams – per kietas riešutas

Kauno "Žalgiris", nors ir atsilikdamas 18 taškų, parklupdė Vilniaus "Lietuvos rytą" ir užsitikrino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato reguliaraus sezono nugalėtojo titulą.

Vakar kauniečiai "Žalgirio" arenoje nugalėjo vilniečius 86:81. Pirmojo rato dvikovą sostinėje "Žalgiris" laimėjo didesniu skirtumu – 82:72. Nepaisant paskutinės dvikovos balandžio 14-ąją su Pasvalio "Pieno žvaigždėmis" baigties, žalgiriečiai yra nebeaplenkiami ir LKL atkrintamosiose varžybose bei finale turės savo aikštės pranašumą.

Vakar per pirmąsias 5 rungtynių minutes kauniečiai neatkovojo nė vieno kamuolio, tačiau sugebėjo išsiveržti į priekį – 10:9. Vis dėlto netrukus iniciatyvą perėmė svečiai: spurtavę 15:0, jie nutolo – 10:24.

Antrajame kėlinyje "Žalgiris" pribloškė vilniečius tritaškių serija ir priartėjo – 34:39. Tikslą pasiekė trys iš eilės Manto Kalniečio tolimi metimai, pataikė ir Tomas Delininkaitis. Tik kauniečių gynybos spragos ir neužtikrinta kova dėl kamuolio vėl atgaivino Vilniaus ekipą ir ji dar kartą šoktelėjo į priekį – 36:48.

Per du kėlinius "Žalgiris" pralaimėjo kovą dėl kamuolio 8:19.

Trečiajame kėlinyje LKL čempionai vis stipriau veržė kilpą, kol galiausiai M.Kalnietis iš "Lietuvos ryto" persvaros paliko trupinį – 55:56, netrukus Milovanas Rakovičius išlygino – 58:58, o vėlgi Mantas persvėrė – 62:60.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Marko Popovičiaus tritaškis vėl sugrąžino pusiausvyrą – 73:73. Vilniečiams pavyko atitrūkti – 73:77, bet labai trumpam. M.Kalnietis ir M.Rakovičius juos nubloškė atgal – 82:77 ir tai buvo pergalingas kirtis.

Paskutinį kartą "Lietuvos rytas" pergale prieš "Žalgirį" džiaugėsi pernai gegužės 9-ąją, po antrosios LKL superfinalo dvikovos – 81:70. Po to savo sąlygas diktavo ir iki šiol tebediktuoja Kauno krepšininkai.

Statistika

"Žalgiris"–"Lietuvos rytas"

2012 04 05, Kauno "Žalgirio" arena, 14105 žiūrovai.

86:81

(12:24, 24:24, 26:17, 24:16).

"Žalgiris":

M.Kalnietis 22 taškai (5/7 tritaškių, 5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), M.Popovičius (8 rezultatyvūs perdavimai) ir D.Šalenga po 17, M.Rakovičius 13, V.Lipkevičius (4 atkovoti kamuoliai) ir P.Jankūnas (5 atkovoti kamuoliai) po 5, R.Javtokas 4, T.Delininkaitis 3.

"Lietuvos rytas":

R.Rice'as 22 (4 rezultatyvūs perdavimai), M.Katelynas 14 (5 atkovoti kamuoliai), J.Valančiūnas 12 (6 atkovoti kamuoliai), P.Samardžiskis ir A.Jomantas (6 atkovoti kamuoliai) po 8, R.Seibutis 6, V.Dilys 5, S.Babrauskas ir A.Rašičius (8 rezultatyvūs perdavimai) po 3.

Komandų rodikliai:

dvitaškiai – 20/33 (60 proc.) ir 26/41 (63 proc.), tritaškiai – 12/23 (52) ir 7/18 (38), baudų metimai – 10/12 (83) ir 8/12 (66), atkovota kamuolių – 23 ir 30, perimta – 3 ir 2, rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 22, klaidos – 9 ir 13.