"Žalgiriui" neprilygo ir Estijos čempionai

Kauno "Žalgiris" pratęsė pergalių seriją VTB Vieningoje krepšinio lygoje – Lietuvos čempionas savo arenoje 97:65 sutriuškino Estijos čempioną Talino "Kalevą".

Tai buvo 8-oji žalgiriečių pergalė A grupėje ir trečioji iš eilės. Kauno komanda yra per žingsnį nuo VTB lygos atkrintamųjų varžybų.

"Žalgiris" palaužė "Kalevą" pirmajame kėlinyje, kai, laimėjęs atkarpą 14:1, nutolo – 19:6. Antrajame kėlinyje Mantas Kalnietis ir Robertas Javtokas buvo padidinę persvarą iki 29:10, bet Talino ekipa nesudėjo ginklų ir trečiojo kėlinio pradžioje priartėjo – 30:39.

Šventė svečių iš Estijos stovykloje buvo trumpa. R.Javtokas, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Vytenis Lipkevičius vėl surengė rezultatyvių atakų škvalą – 49:34. Trečiąjį kėlinį "Žalgiris" baigė Mindaugo Kuzminsko dėjimu ir Dainiaus Šalengos tritaškiu – 64:41.

"Kalevas" nesurado gelbėjimosi rato ir per ketvirtąjį kėlinį – 46:78, 52:86, 63:95.

Kovo 16-ąją savo arenoje žalgiriečiai pamėgins atsirevanšuoti grupės lyderiui Kazanės "Uniks" už pralaimėjimą pirmajame rate (52:79).

B grupėje Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai Sankt Peterburge nesugebėjo įveikti krizės purtomos "Spartak" komandos – 65:72.

Iki mačo su vilniečiais Rusijos atstovai buvo pralaimėję paeiliui tris VTB Vieningosios lygos rungtynes ir dvi nacionalinės profesionaliosios lygos čempionato dvikovas.

Antrajame kėlinyje Vilniaus ekipa pirmavo 29:9, trečiajame – 33:22, bet prarado iniciatyvą. Per paskutines tris ketvirtojo kėlinio minutes spartakiečiai penkiais tritaškiais iš eilės sudaužė išskydusią Lietuvos vicečempionų kariauną.

Sankt Peterburgo klubas užsitikrino 2-ąją vietą grupėje, išvengė atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo ir iškart pateko į ketvirtfinalį. Vilniaus komanda kol kas – trečia ir jos laukia sunkus aštuntfinalio barjeras.

Statistika

"Žalgiris"–"Kalev" 97:65 (19:6, 20:22, 27:16, 31:21). 7026 žiūrovai. M.Rakovičius 17 taškų (3 perimti kamuoliai), T.Klimavičius 12, M.Popovičius (5 rezultatyvūs perdavimai), P.Jankūnas, M.Kuzminskas ir D.Šalenga (6 atkovoti kamuoliai) po 10/G.Arbetas 15, T.Sokkas (4 rezultatyvūs perdavimai) ir A.Nelsonas po 10.

"Spartak"–"Lietuvos rytas" 72:65 (5:16, 12:15, 24:16, 31:18). 1400 žiūrovų. P.Beverley's 16 (9 rezultatyvūs perdavimai), L.Mavrokefalidis (6 atkovoti kamuoliai) ir V.Keyru po 13, V.Dragičevičius 12 (5 atkovoti kamuoliai)/T.Rice'as 21 (4 klaidos).