Lemiamu metu triumfavę čekai pagriebė paskutinį kelialapį į EČ atkrintamąsias

2022-09-08 18:50
basketnews.lt

Lemiamą mačą laimėjusi Čekijos rinktinė (2-3) iškovojo kelialapį į Europos čempionato aštuntfinalį.

FIBA nuotr.

Čekai 88:77 (26:17, 27:20, 14:25, 21:15) palaužė Izraelio (2-3) krepšininkus ir iš ketvirtosios D grupės vietos žengė į atkrintamąsias.

Čekai aštuntfinalyje susitiks su Graikijos rinktine (5-0), kuri C grupėje iškovojo visas 5 pergales. Tuo metu Izraelio ekipa baigė kovas EČ.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Izraelis kvėpavo į šeimininkų nugaras (65:67), tačiau čekai spurtavo 16:3 ir po Vojtecho Hrubano tolimo šūvio likus 5,5 minutės susikrovė 15 taškų pranašumą (83:68).

Visgi žydai nepasidavė: atsakė atkarpa 9:0 ir po Deni Avdijos dvitaškio skirtumas likus 3,5 minutės sumenko iki 6 taškų (77:83).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti Izraeliui, 5 taškais paeiliui atsakę čekai triumfavo.

Čekus į pergalę ištempė Hrubanas ir Tomašas Satoransky.

Hrubanas surinko 25 taškus (4/7 dvit., 5/6 trit., 2/3 baud.), tuo metu Satoransky buvo arti trigubo dublio: 14 taškų (2/7 dvit., 3/4 baud., 1/2 trit.), 8 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų, 5 klaidos ir 23 naudingumo balai.

Izraelio nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Yamas Madaras ir Tomeras Ginatas, kartu surinkę 31 tašką ir 43 naudingumo balus.

Čekija: Vojtechas Hrubanas 25 (5/6 trit.), Janas Vesely 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomašas Satoransky 14 (8 atk. kam., 11 rez. perd.).

Izraelis: Yamas Madaras 16 (5 atk. kam.), Tomeras Ginatas 15 (6 atk. kam.), Rafaelis Menco ir Deni Avdija (8 atk. kam., 11 rez. perd.) po 12.