Pereiti į pagrindinį turinį

Grožio procedūros gali būti pavojingos sveikatai?

2015-06-26 10:11
DMN inf.
Shutterstock nuotr.

Grožio salone suteikiamos įvairios grožio paslaugos bei atliekamos invazinės ir neinvazinės procedūros: manikiūras, pedikiūras, tatuiravimas, papuošalų vėrimas, plaukų skutimas, kirpimas ir kt. Kauno visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Liutkevičienė primena, kad kiekvienas grožio paslaugų teikėjas privalo laikytis higienos reikalavimų tam, kad tiek klientui, tiek darbuotojui išvengti rizikos užsikrėsti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis.

Didžiausia rizika užsikrėsti, kai atliekamų procedūrų metu galimas odos ar gleivinės pažeidimas, sąlytis su kito asmens krauju ar kitais organizmo skysčiais. Todėl, pirmiausiai, fiziniai ar juridiniai asmenys, teikiantys grožio paslaugas, turi turėti leidimą – higienos pasą, kurio originalas arba kopija turi būti pateikta vartotojams matomoje vietoje.

Pasak vyriausiosios specialistės Jurgitos Liutkevičienės, paslaugos teikėjas privalo ne tik pats žinoti pagrindinius reikalavimus teikiant grožio paslaugas, bet ir pateikti paslaugos vartotojui teisingą ir visapusišką informaciją apie, teikiamą paslaugą, galimą riziką, šalutinį, nepageidaujamą paslaugos poveikį.

Asmenys, teikiantys manikiūro ar pedikiūro paslaugas, privalo plauti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Prieš teikiant manikiūro ir pedikiūro (karpant nagų odeles) paslaugas, privalo dezinfekuoti rankas, mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

Teikiant manikiūro ir pedikiūro (karpant nagų odeles) paslaugas, turi būti naudojami sterilūs vienkartiniai ar sterilūs daugkartiniai instrumentai. Draudžiama naudoti sterilizuotus instrumentus, kurių pakuotė pažeista, pasibaigęs sterilizuotų instrumentų pakavimo medžiagos gamintojo nurodytas laikymo terminas. Nekarpant nagų odelių, turi būti naudojami vienkartiniai arba tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti daugkartiniai instrumentai.

Teikiant manikiūro ir pedikiūro paslaugas paviršiai, prie kurių tiesiogiai liečiasi oda, turi būti dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo.

Dirbtinių nagų priauginimo darbo vieta turi būti įrengta atskiroje uždaroje patalpoje. Šios paslaugos teikimo metu turi būti užtikrintas išsiskiriančių dulkių surinkimas.

Kosmetikos gaminiai, teikiant grožio paslaugas, turi būti naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir naudojimo instrukcijų. Atidaryti kosmetikos gaminiai, kurių tinkamumo naudoti terminas ilgesnis kaip 30 mėnesių, turi būti registruojami.

Paslaugų vartotojui pareikalavus, paslaugos teikėjas privalo pateikti informaciją apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus, papuošalus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų