Tinkamai nepasirūpinus oda, žvarbus žiemos vėjas ir speigas netruks nugairinti veidą ir rankas. O staigūs temperatūrų pokyčiai gali pažeisti jos kapiliarus. Tad ko griebtis, kad šaltuoju metų laiku išsaugotume odos grožį?
Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė pastebėjo, kad didžiausią neigiamą įtaką mūsų odai žiemą daro temperatūrų svyravimai ir aplinkos sąlygų pokyčiai, dėl šildymo ir prasto vėdinimo išsausėjantis patalpų oras.
„Iš lauko atėjus į šiltą ir sausą patalpą, staigus temperatūros pasikeitimas veikia mūsų veido odos kraujagysles, jos ima plėstis ir trauktis. Ilgainiui tai gali sukelti veido paraudimą ir kapiliarų išryškėjimą“, – sakė specialistė.
Norint to išvengti, reikėtų pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Būnant šaltame ore kosmetologė pataria naudoti riebesnės konsistencijos kremą, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus.
Žiemą nereikėtų naudoti lengvo, vandens pagrindu pagaminto kremo, kuris skirtas teptis šiltuoju metų laiku. Jis greitai įsigeria į odą, staigiai, tačiau labai trumpam aprūpina ją drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Dėl to drėgmė labai greitai prarandama, barjerinės funkcijos sutrinka ir oda dar labiau sausėja. O tirštas, riebus maitinamasis kremas sudaro apsauginį sluoksnį ir taip padeda išsaugoti drėgmę.
„Kremą reikia tepti likus 30 minučių iki išėjimo į lauką. Tačiau šiltoje, sausoje patalpoje riebus kremas odą apsunkina, užkemša poras, pradeda plėstis ir trūkinėti kraujagyslės. Todėl atėjus į šiltą patalpą riebų kremą reikėtų nusivalyti toniku ir užsitepti drėkinamąjį kremą. Jei tokiomis sąlygomis praleidžiama daug laiko, papildomai odą galima purkšti drėkinamuoju veido losjonu, kuris sudrėkins, atgaivins, neleis odai džiūti“, – patarė U.Želvytė.
Renkantis odos priežiūros priemones visų pirma reikėtų atsižvelgti į odos tipą, jos būklę ir problemas. Nakčiai specialistė siūlo rinktis maitinamuosius riebesnės konsistencijos kremus. Kitaip valyti odą – šaltuoju metų laiku pirmenybę teikti maitinamiesiems valikliams. Odą žymiai geriau nuvalo ir kartu tonizuoja bei nesausina miceliniai losjonai. Dar labai svarbus patarimas – nešiokite kepures, šalikus, pirštines. Tai – puiki apsauga nuo šalčio. Be to, pravartu būtų apsilankyti ir pas kosmetologą, kuris įvertins odos būklę ir patars, kaip individualiai ją prižiūrėti.
Žiemos mitai
Žiemą odą reikia ne drėkinti, o maitinti
Žema temperatūra, sniegas, drėgmė ir vėjas yra vienos pagrindinių priežasčių, galinčių pažeisti odos apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Sutrikus jos funkcijoms, pakinta pH, todėl oda ne tik blogiau apsaugoma nuo kenksmingų mikroorganizmų, bet ir epidermio ląstelės nesugeba išlaikyti drėgmės, praranda lipidus.
Dėl šių priežasčių įvyksta odos dehidratacija, jos pasekmės – odos sausumas, šerpetojimas, tempimo jausmas, sudirgimas, raudonos dėmės. Todėl žiemą odą reikia ne tik maitinti, bet ir drėkinti.
Žiemą negalima naudoti odos šveitiklių, nes jie dar labiau pažeidžia odą
Jei oda tinkamai prižiūrima ir nėra labai jautri, odos šveitiklius galima naudoti ir žiemos laikotarpiu. Tiesa, šiek tiek rečiau. Visų pirma patariama apsilankyti pas medicininį išsilavinimą turintį kosmetologą. Jis įvertins odos būklę, sudarys jos priežiūros planą, parinks tinkamą kosmetiką.
Esant poreikiui, bus atliktos ir specialios procedūros (profesionalus veido valymas, kaukių terapija, elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais ir kt.) Šios procedūros pagerins odos struktūrą, atstatys drėgmę, pamaitins ir nuramins sudirgusią odą.
Naujausi komentarai