Pereiti į pagrindinį turinį

Tėtis – ir viskas tuo pasakyta

2017-06-04 03:44
DMN inf.

Tėtis – tai ne tas, kuris remontuoja. Ne tas, kuris atneša pinigų. Tėtis – tai vyras, šalia kurio vaikas gali šokinėti ant sofos, karstytis medžiais, važinėti autobusu ir pats susimokėti už kelionę. Tėtis šalia ir jis patikimai apsaugos nuo daugybės problemų.

Tėtis – ir viskas tuo pasakyta
Tėtis – ir viskas tuo pasakyta / Pixabay nuotr.

Tėtis – tai vyras, kurio draugijoje norisi būti atkakliam ir užsispyrusiam – pačiam užsisegti užtrauktuką, išmokti užsirišti batų raištelius, padaryti kelis prisitraukimus. Tėtis moko būti atkaklų.

Tėtis – tai teisingas vyras. Yra suprantamos tėčio taisyklės, kurias žmogus, kai suauga, ima lyginti ir pritaiko prie savų gyvenimo taisyklių. Tėtis atneša į vaiko gyvenimą bendras žmogiškas taisykles.

Neretai tėtis – tai paskutinė instancija vaikui. Kiekvienas vaikas turi savo "Aš tėčiui pasakysiu!", "Aš tėtį pakviesiu!" ir "O man tėtis sakė!"

Tėtis berniukui – tai vyras, kuriuo norisi tapti, kai užaugsi. Mergaitei tėtis – tai tas vyras, kokį norisi sutikti, kai užaugsi.

Tėtis parodo, ką reiškia būti vyru.

Kai realaus tėvo vaiko gyvenime nėra, jis pripranta prie televizinio tėčio – prie vaidmenų, kuriuos vaidina aktoriai ir muzikantai. Laimingas istorijas vaidinti nuobodu, dėl to televizinis tėtis paprastai būna arba labai agresyvus, arba visiška mazgotė.

Vaikas pradeda matyti tėvą kaip gyvybiškai svarbų žmogų sulaukęs pusantrų dvejų metų.

Nuo šio amžiaus, jeigu nėra bendravimo su tėvu, vaikas ims intensyviai ieškoti jam pakaitalo.

Kad taip nenutiktų, vaikui reikia bendrauti su tikru tėvu.

Fizinis kontaktas

Galima prausti vaiką, galima nešioti jį ant pečių, pamėtyti į viršų (ir pagauti), žaisti judrius žaidimus. Bet kokiame bute ir kambaryje galima įsigudrinti padūkti. Tėvas gali drąsiai imti vaiką ant rankų ar kaklo, jeigu jis to prašo. Dar nepasitaikė atvejo, kad vaikas nustotų vaikščioti, nes jį daug nešiojo ant rankų. Labai svarbu, kad bendraujant tėvui ir vaikui būtų laikas, kuris priklausytų tik jiems. Tuo metu ir mama pailsės, ir tėvas pajus, kad gali bendrauti su vaiku, o vaikas sulauks labai reikalingo tėvo dėmesio.

Emocinis bendravimas

Tėvas ir vaikas gali drauge valgyti, drauge piešti, spausdinti kompiuteriu, kalbėtis apie tai, kas nutiko šią dieną ar apie tai, kas dabar vyksta už lango. Net bendravimas telefonu ir pokalbis per skaipą sumažins tėvo ir vaiko bendravimo deficitą.

Nuotolinis bendravimas

Jei tėvas toli nuo namų, padės tėvo laiškai, mamos pasakojimai apie tėvą, vaiko laiškai ir piešiniai tėvui, kad sugrįžęs apsidžiaugtų.

Tėvas ir mama – du nepakeičiami žmonės vaiko gyvenime ir likime.

Per pirmus penkerius gyvenimo metus vaikas žengia didelį žingsnį nuo visiškai bejėgio mažylio iki mažojo šios planetos gyventojo, mokančio kalbėti ir skaityti, vaikščioti ir bėgioti, darbuotis, rūpintis ir mylėti. O vėliau jis tampa drąsus, stiprus ir laimingas, kai jį supa tvirta, mylinti ir laiminga šeima.

Padaryti šeimą tvirtą, mylinčią ir laimingą – uždavinys mamai ir tėčiui drauge.

Su Tėvo diena, mieli tėčiai!

Šaltinis: seimairnamai.eu

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra