Pereiti į pagrindinį turinį

Vasaros pavojus – skersvėjis

2013-06-25 23:59
Vasaros pavojus – skersvėjis
Vasaros pavojus – skersvėjis / „Shutterstock“ nuotr.

Šilti orai ne vieną privertė susimąstyti, kaip neperkaisti, o kartu neprisišaukti problemų, kurias gali atnešti skersvėjis.

Silpnas imunitetas

Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Dalia Šalkauskienė pastebi, kad žmonių, besiskundžiančių skersvėjo sukeltomis problemomis, padaugėja kiekvieno šiltojo sezono metu.

„Vasarą, kai oro temperatūra pakyla, prakaituojame daugiau. Pūstelėjęs vėjas, kondicionieriai ar pasikeitusi aplinka iš šiltesnės į vėsesnę gali sukelti įvairių sveikatos negalavimų. Kai žmogus suprakaitavęs, odos nervinės šaknelės yra paburkusios, todėl bet koks stipresnis vėjo gūsis gali tapti rimtų negalavimų priežastimi“, – sakė šeimos gydytoja.

Pasak jos, dažniausiai besikreipiantys į specialistus skundžiasi gerklės ir krūtinės skausmais. Skersvėjis gali pažadinti ir snaudžiantį herpes virusą.

Vasarą žmonės turėtų vengti temperatūrų kaitos, kondicionierių, nepulti atidaryti dviejų langų automobilyje.

„Dažni temperatūrų kaitos sukelti simptomai ir sveikatos negalavimai rodo, jog žmogaus imunitetas yra nusilpęs. Patarčiau žmonėms, kurių sveikata silpnesnė, dar prieš vasaros sezoną pradėti grūdintis bei paruošti organizmą galimiems išbandymams. Dėl savo sveikatos reikia stengtis, nes visas mūsų elgesys sukelia tam tikrų pasekmių“, – kalbėjo D.Šalkauskienė.

Pavojus mažyliams

Vasarą medikė siūlo ypač atidžiai prižiūrėti vaikus, kurie yra labai jautrūs skersvėjams.

„Mažieji negali būti per daug aprengti ir šlapiomis nugaromis. Vos palaksčius vaikas suprakaituoja, o pūstelėjus kad ir nedideliam gūsiui gali prasidėti nervinių šaknelių uždegimas. Mamoms reikia nuolat stebėti savo atžalas ir tikrinti jų nugaras“, – teigė šeimos gydytoja, pridurdama, kad vaikų drabužiai turėtų būti iš natūralių medžiagų, geriausia – medvilniniai.

Specialistai vaikus rengiantiems tėvams pataria nepersistengti ir išmokti reaguoti į temperatūrų skirtumus ar vaiko aktyvumą. Pastebimas ir perdėtas rūpestis, kai norint apsaugoti vaiką nuo tariamo šalčio mažyliai su vilnonėmis kepurėmis ar šiltomis striukėmis vaikšto ir vasarą.

Namuose patariama palikti atvertą tik vieną buto langą. Tačiau skersvėjis geriausiai išjudina stovintį kambario orą, todėl būtent juo patariama vėdinti kambarius. Svarbiausia, kad procesas truktų kelias minutes, o tuo metu vaiko nebūtų patalpoje.

Ir rimtos ligos

Stiprus vėjo gūsis ar kondicionieriai gali sukelti rimtų negalavimų. Pasak specialistų, jei skersvėjis papučia į krūtinę, gresia tarpšonkaulinių nervų uždegimas. Ši liga sunkina kvėpavimą, judėjimą, dėl nuolatinio skausmo laikinai netenkama darbingumo. Skausmas ypač sustiprėja kosint, sukiojant juosmenį, giliai įkvepiant, juokiantis.

Keletas valandų su atvirais langais automobilyje ar įjungtu kondicionieriumi gali sukelti ausų uždegimą. Kilus komplikacijoms, įmanoma netekti ir klausos.

Jei skersvėjis perpučia juosmenį, gali išsivystyti radikulitas, inkstų uždegimas. Tai – rimtos ligos, kurias gydyti sudėtinga.

Stiprus skersvėjis gali sukelti skausmą įvairiose veido dalyse. Taip nutinka, jei susergama trišakio nervo uždegimu, kuris pasireiškia pulsuojančiu, ūmiu skausmu, besismelkiančiu į ausis, akis ar dantis.

Skersvėjis gali sukelti net dalinį veido paralyžių ar iškreipti veido bruožus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų