Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės patiria sunkumų: įvardijo priežastis Pereiti į pagrindinį turinį

Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės patiria sunkumų: įvardijo priežastis

2025-02-18 09:08
ELTOS inf.

Kas septinta apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonė planuoja mažinti paslaugų apimtis, o kas devinta numato mažesnį darbuotojų skaičių, skelbia Užimtumo tarnybos atlikta darbdavių apklausa.

Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės patiria sunkumų: įvardijo priežastis
Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės patiria sunkumų: įvardijo priežastis / Freepik.com nuotr.

Šiame sektoriuje dirbančios įmonės įvardijo, kad tokius sprendimus lemia praėjusiais metais patirti sunkumai dėl darbo užmokesčio didinimo bei pardavimų mažėjimo.

„Kas antras darbdavys kaip svarbiausius iššūkius praėjusiais metais įvardijo darbo užmokesčio didinimą ir produktų brangimą. Kas trečias nurodė patyręs sunkumų dėl energijos sąnaudų bei minimalaus darbo užmokesčio augimo, kas ketvirtas – dėl pardavimų mažėjimo. Ne viena įmonė apklausoje skauduliu įvardijo augusį PVM“, – pranešime teigė Užimtumo tarnybos direktorė pavaduotoja Giedrė Sinkevičė.

Remiantis apklausa, santūresnes nuotaikas šiame sektoriuje atspindi ir darbuotojų paklausos pokyčiai. 2024 m. apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės skelbė 11,5 tūkst. laisvų darbo vietų – dešimtadaliu mažiau nei 2023 m.

Tuo metu terminuoto darbo pasiūlymų skaičius, anot Užimtumo tarnybos, liko nepakitęs. Pernai intensyviai darbuotojų ieškota artėjant vasaros sezonui, daugiau nei 2023 m. darbo pasiūlymų buvo skelbiama Palangoje. Visgi ilgalaikiam darbui darbuotojų ieškota mažiau nei prieš metus ar dvejus, smuktelėjo darbuotojų paklausa Vilniuje ir Kaune.

Pusė apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje dirbančių trečiųjų šalių piliečių – ukrainiečiai.

Nepaisant pasyvesnės darbuotojų paieškos, įtampa dėl darbuotojų trūkumo šiame sektoriuje išlieka. Kas antra apgyvendinimo ir maitinimo įmonė mano, kad šiemet patirs sunkumų ieškant ir pritraukiant reikiamų darbuotojų.

Užimtumo tarnybos duomenimis, pernai ieškota 2,6 tūkst. padavėjų, 1,7 tūkst. barmenų, 0,7 tūkst. greitojo maisto ruošėjų, 3,7 tūkst. virtuvės pagalbininkų.

Pusė apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje dirbančių trečiųjų šalių piliečių – ukrainiečiai (3,2 tūkst.). Į gausiausių šiame sektoriuje dirbančių užsieniečių penketuką patenka ir baltarusiai (500), indai (400), kartvelai, kirgizai (po 200).

Kasmetinis darbdavių nuomonės tyrimas vyko 2024 metų lapkritį–gruodį. Jo metu apklausta 2,6 tūkst. šalies įmonių ir įstaigų, iš jų 0,2 tūkst. – apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra