Algirdas Sysas prognozuoja, kad anksčiausiai į neeilinę sesiją Seimas galėtų susirinkti tik rugpjūčio pabaigoje.
„Darbo kodeksas nėra atskiras įstatymas, jis yra socialinio modelio dalis, o ten yra 5-6 labai svarbūs įstatymai ir daug lydinčiųjų (...), kurie turi ir finansinius įvairius niuansus. Tai mes laukiame, ką pasakys prezidentė (...) tada bus galima priimti sprendimą, ką darome toliau - ar kviečiame neeilinę sesiją, ar laukiam rugsėjo 10-osios, kada pagal Konstituciją vyks pirmas rudens sesijos posėdis“, - trečiadienį interviu Žinių radijui sakė A.Sysas.
Jis abejojo, ar Seimas į neeilinę sesija galėtų susirinkti jau liepos mėnesį.
„Ko gero liepos mėnesį mes jau nebedarysime neeilinių sesijų. Jeigu ir būtų, tai ko gero rugpjūčio pabaigoje - prieš (rudens - BNS) sesiją“, - teigė A.Sysas.
Atmesti šalies vadovės veto parlamentarus raginančio premjero Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS šią savaitę sakė, kad neeilinė sesija galėtų būti šaukiama „tikrai po (premjero) atostogų, gal net į antrą rugpjūčio pusę“.
Naująjį Darbo kodeksą Seimas po pusmečio svarstymo priėmė liepos pradžioje, tačiau prezidentė praėjusią savaitę jį vetavo sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui, numatyti didesnes išeitines kompensacijas.
Seimo priimtame Darbo kodekse supaprastintas darbuotojų atleidimas, sumažintos išeitinės išmokos, padidintas leistinų viršvalandžių skaičius, sutrumpintos atostogos, numatyta platesnė darbo sutarčių tipų įvairovė. Vyriausybė sako, kad darbo santykių reforma leis pritraukti investicijų ir sukurti naujų darbo vietų. Kritikai tvirtina, kad kodeksas palankus tik darbdaviams, o darbuotojų apsauga smarkiai sumažinta.
Valdančiųjų partijų lyderiai praėjusią savaitę nutarė neskubėti Seime svarstyti D.Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso, nes dar nežinoma, ar prezidentė vetuos ir lydinčiuosius įstatymus.
Naujausi komentarai