Pereiti į pagrindinį turinį

Didesnės ligos išmokos – specialistams, su COVID-19 susiduriantiems kasdien

2021-02-05 10:14
DMN inf.

„Sodros“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios iš daugiau nei 7000 gyventojų, kuriems susirgus COVID-19 liga nedarbingumo pažymėjimai buvo išduoti dėl susirgimo vykdant profesinės veiklos funkcijas, beveik trečdalis – apie 2200 – gavo padidintą ligos išmoką, o likusiems skirtos įprasto dydžio ligos išmokos. Daugiausia tokių darbuotojų – tiesiogiai su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais dirbantys medikai.

Didesnės ligos išmokos – specialistams, su COVID-19 susiduriantiems kasdien
Didesnės ligos išmokos – specialistams, su COVID-19 susiduriantiems kasdien / „Sodros“ ir Pixabay nuotr.

Pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas didesnės ligos išmokos mokamos tiems darbuotojams, kurie ekstremaliosios situacijos, taip pat karantino metu vykdydami savo profesinės veiklos funkcijas sveikatos, visuomenės saugumo, viešosios tvarkos palaikymo ar švietimo srityse,  pagal kurias kontaktai su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu ir kartu su juo darbovietėje nedirbančiu asmeniu yra neišvengiami ar būtini. Tai patvirtinti prašoma darbdavių.

„Jeigu, pavyzdžiui, COVID-19 susirgusiam medikui informavus savo gydytoją apie tai, kad jis susirgo vykdydamas profesinės veiklos funkcijas, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, atitinkantis laikinajame nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarkos apraše nustatytus reikalavimus, per elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą kreipiamės į darbdavį jo patvirtinimo ir prašome trumpai pateikti užsikrėtimo aplinkybes. Išsamus darbuotojo susirgimo tyrimas nėra būtinas. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojas profesinės veiklos funkcijas atlieka COVID-19 infekciniame skyriuje, darbdaviui pakanka tik nurodyti, kad darbuotojas COVID-19 liga užsikrėtė savo funkcijas vykdydamas COVID-19 infekciniame skyriuje. Jokių papildomų dokumentų pateikti, tyrimų atlikti ar įrodymų surinkti nereikalaujame“, – sako „Sodros“ Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Mitkevičius.

Anot jo, tik darbdavys žino savo darbuotojų veiklos funkcijas ir kiekvienu konkrečiu atveju vertindamas savo darbuotojo profesinės veiklos funkcijų vykdymą gali nustatyti, ar darbuotojo darbinėje veikloje buvo neišvengiamas kontaktas su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu.

Jeigu darbdavys patvirtina, kad darbuotojas COVID-19 liga užsikrėtė vykdydamas savo profesines pareigas, skiriama 77,58 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio ligos išmoka. Jeigu darbdavys to neaptvirtina, mokama įprasta 62,06 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio ligos išmoka.

Beje, neretai sveikatos priežiūros įstaigos „Sodrai“ pačios pateikia darbuotojų sąrašus, patvirtinančius, kad konkretūs darbuotojai (gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai ar kitų profesijų darbuotojai) susirgo COVID-19 liga vykdydami savo profesinės veiklos funkcijas, pagal kurias neišvengiamas (būtinas) kontaktas su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu.

Gavus tokius sąrašus „Sodra“ į sveikatos priežiūros įstaigas dėl papildomos informacijos nesikreipia.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų