Efektyviau panaudoti Europos Sąjungos lėšas galima, dalį jų skolinant, teigia finansų ministras Rimantas Šadžius. Pasak jo, tokiu atveju būtų įmanoma tas pačias lėšas panaudoti keliems projektams.
„Iš tikrųjų kuo toliau, tuo labiau turime naudotis finansinės inžinerijos instrumentais. Finansuojant visuomenei reikšmingą projektą, reikėtų atsirinkti, kiek mes galime dotuoti, kiek galime negrąžinti, o kiek jis gali atnešti realios investicinės naudos, iš kurios būtų galima dalį paramos lėšų grąžinti, galbūt su simbolinėmis palūkanomis“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio teigė R.Šadžius.
Anot jo, tokiu atveju ES parama pasiektų didesnę dalį projektų.
„Tas lėšas būtų galima panaudoti kitam projektui. Tai reiškia, kad kiekvienas paramos euras sudalyvautų šitame cikle ne vieną kartą, o du-tris, o įjungus garantijų mechanizmus, tai yra struktūrinių fondų lėšomis finansuojant garantijų teikimą ir įtikinant komercinius bankus tam projektui paskolinti lėšų, galima pasiekti, kad euras veiktų 5-6, atskirais atvejais iki 12 eurų“,- tikino ministras.
Pasak R.Šadžiaus, dabar panašų modelį Lietuva naudoja daugiabučių renovacijos projektuose ir tokia praktika turėtų būti pritaikoma kitur.
„Konkretus pavyzdys yra namo energinė renovacija. Jeigu mes mokame už šilumą pakankamai daug, renovavus namą, dalį lėšų paimam kaip neatlygintiną dotaciją, kaip dabar vyksta - kitą dalį galime išmokėti laikui bėgant, mokant mažiau, nei už šildymą iki renovacijos, bet daugiau negu ta sunaudojama šiluma. (...) Šią gerą patirtį galime išplėsti ir bent jau energijos efektyvumo projektuose taikyti“, - teigė R.Šadžius.
Vyriausybė trečiadienį pritarė 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos projektui - jis dar bus derinamas su Europos Komisija.
Lietuva iš struktūrinių fondų 2014-2020 metais gaus 6,709 mlrd. eurų (23,165 mlrd. litų) Europos Sąjungos (ES) paramos.
2007–2013 metų laikotarpiu iš ES struktūrinių fondų Lietuvai buvo skirta daugiau kaip 23 mlrd. litų.
Naujausi komentarai