Ekonominio sunkmečio spaudžiamos didesnės Lietuvos bendrovės atleidžia darbuotojus ir mažina atlyginimus, tarp jų - ir valstybinės, rašo „Lietuvos rytas".
Valstybės valdomuose „Lietuvos geležinkeliuose", kuriuose dirba apie 10,5 tūkst. žmonių, vidutinis atlyginimas dabar - apie 2,2 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Dar sausio mėnesį jų vidutinis atlyginimas siekė 2,8 tūkst. litų.
„Susitikinėjome su darbuotojais, aiškinome, kodėl tenka taip elgtis, todėl didelių nesutarimų nėra. Juolab kad administracijos atlyginimai sumažėjo daugiau nei 30 proc, iš septynių mano pavaduotojų liko keturi. Darbuotojų stengiamės neatleisti, jų mažėja natūraliai, kai nebepriimame nieko vietoj išėjusiųjų, jei tai nėra gyvybiškai svarbu", - sakė įmonės generalinis direktorius Stasys Dailydka.
Kita didelė Susisiekimo ministerijos valdoma bendrovė - Lietuvos paštas - turi apie 8 tūkst. darbuotojų. Šių metų pirmąjį ketvirtį jų vidutinis atlyginimas siekė 1492 litus iki mokesčių ir buvo 1 proc. mažesnis nei 2008-ųjų sausį-kovą. Tuo tarpu įmonės pajamos krito beveik 4 proc, darbo apimtys taip pat mažėja.
„Tik nemanykite, kad nesistengiame taupyti. Atleidome dešimtadalį centrinės, 15 proc. - filialų administracijos darbuotojų, likusiems buvo sumažinti atlyginimai. Tačiau daugiausia turime tokių žmonių, kurie dirba vos ne už minimalią algą. Negi iš jų dar atimsi - viskam yra ribos", - teigė pašto įmonės generalinis direktorius Ernestas Vaidelys.
Spaustis tenka ir toms valstybės įmonėms, kurios nėra finansuojamos iš biudžeto ir pragyvenimui lėšų užsidirba pačios - Registrų centro pajamos šių metų pirmąjį pusmetį sumažėjo 17 proc., o vidutinis darbuotojų, kurių yra 1,6 tūkstančio, atlyginimas aptirpo 12 procentų.
Labiausiai buvo apkarpytos vadovų algos: direktoriaus pavaduotojų ir vyriausiojo buhalterio - 42,5 proc. Registrų centro direktoriaus Kęstučio Sabaliausko uždarbis pastarąjį pusmetį sumenko 41 procentu.
Naujausi komentarai