Pereiti į pagrindinį turinį

I. Šimonytė: svarstomos kompensacijos už elektrą bei dujas

Seimo ir Vyriausybės nariams svarstant, kaip sušvelninti elektros ir dujų kainų augimą gyventojams nuo šių metų liepos, o elektros ir dujų tiekėjai „Ignitis“ kylant rizikai nesubalansuoti pinigų srautų, premjerė sako, kad galimi sprendimai dar svarstomi. Ji kartojo, kad žmonėms galėtų būti mokamos kompensacijos ne tik už centralizuotą šildymą ir karštą vandenį, bet ir elektrą bei dujas.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Šį pusmetį kompensacijos naštą prisiėmė įmonė („Ignitis“ – BNS) ir tai yra tikrai nemaža finansinė našta. Ar tą bus galima daryti antrą pusmetį visiškai ar iš dalies ir kokios tai būtų finansinės pasekmės įmonei, dabar yra vertinama“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė I. Šimonytė, kaip Vyriausybė žada kompensuoti elektros ir dujų kainas vartotojams antrąjį šių metų pusmetį. 

Konkretų pasiūlymą dėl išaugusių kaštų kompensavimo gyventojams Vyriausybė, anot jos, žada pateikti balandį.

„Labai gali būti, kad bus ir kiti sprendimai, tai yra kompensacijų principo keitimas, įtraukiant į tą krepšelį išlaidų, kurios yra kompensuojamos, ne tik šildymą ir karštą vandenį, bet taip pat elektrą ir dujas. Galbūt optimalus pasirodys šitų abiejų sprendimų tam tikras derinys“, – sakė premjerė.

Antradienį ji neatmetė, kad reikės papildomų sprendimų tiek didinant žmonių pajamas, tiek mokant kompensacijas už komunalines paslaugas, įskaitant galbūt elektrą bei dujas. Be to, anot jos, jau galvojama, kaip bus pasitinkamas būsimas šildymo sezonas.

Opozicijos politikai siūlo kompensuoti ne tik tiems, kas naudojasi centralizuotu šildymu, bet šildosi dujomis, elektra ar malkomis.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas Renatas Pocius sako, kad valdžiai nesiimant jokių papildomų priemonių, elektros kainos buitiniams vartotojams nuo liepos didėtų iki 50 proc., dujų maistui gaminti – 100 proc., o namų šildymui  – iki 200 procentų.

Vyriausybės ir Seimo atstovai jau svarsto, kaip galima būtų sumažinti tokį didelį kainų šuolį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų