Pereiti į pagrindinį turinį

Ką svarbu žinoti apie bankų būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį?

2017-01-19 07:48
DMN inf.

Nuo vasario 1 d. Lietuvoje veikiantys bankai bei kredito unijos, įgyvendindami Mokėjimų įstatymo nuostatas, teiks su pagrindine mokėjimo sąskaita susietą būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Vyginto Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Pastarojo sudėtį ir didžiausią galimą kainą (1,5 euro per mėnesį) nustatė Lietuvos bankas.

Atskiri bankai ir kredito unijos gali nustatyti ir mažesnes pagrindinės sąskaitos paslaugų krepšelio kainas. Be to, kredito įstaigos jau ir dabar siūlo kitų labiau individualius kliento poreikius atitinkančių paslaugų krepšelio alternatyvų – kiekvienas klientas gali pasirinkti sau tinkamiausią.

Klientas turi pats paslaugą užsisakyti

Krepšelių sudėtys ir kainos skelbiami bankų ir kredito unijų interneto svetainėse. Užsisakyti sau tinkamą mokėjimo paslaugų krepšelio planą visi bankų klientai, tarp jų ir socialiai remtini asmenys, gali internetu, naudodamiesi e. bankininkystės paslauga, arba apsilankę banko ar kredito unijos skyriuje.

Lietuvos bankas primena, kad socialiai remtiniems asmenims įstatymu nustatyta 50 procentų nuolaida pagrindinės sąskaitos paslaugų krepšelio kainos (0,75 euro per mėnesį). Ar asmeniui turi būti taikoma lengvata, kredito įstaigos sužinos iš Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos – gavus iš jos duomenis, kredito įstaiga pradės taikyti lengvatą. Tik dar kartą atkreipiame bankų ir kredito unijų klientų dėmesį, jog norėdami pasinaudoti lengvata, minėti asmenys, visų pirma, turi užsisakyti pagrindinės sąskaitos paslaugų krepšelį. Galima užsisakyti ir kitą, sau labiau tinkamą banko ar kredito unijos siūlomą krepšelį, tačiau tokiu atveju jam papildomos lengvatos nebus taikomos.

Paslaugų krepšelis – galimybė, bet ne prievolė klientams

Verta priminti, kad naudojimasis pagrindinės sąskaitos mokėjimo paslaugų krepšelio paslauga nėra privaloma klientams.

Tik būtina žinoti, jog tuo atveju, jeigu nebus pasirinktas joks krepšelio planas, už naudojamas atskiras paslaugas (sąskaitos administravimo mokestį, pinigų pervedimą ir kt.) reikės mokėti pagal kredito įstaigų nustatytus įkainius (bankai ir kredito unijos juos skelbia savo interneto svetainėse).

Kartu su šiais pokyčiais, nuo vasario 1 d., vykdant kredito pervedimus ir tiesioginio debeto operacijas eurais pagal ES veikiančios mokėjimo schemos taisykles, mokėjimo paslaugų teikėjai negali diferencijuoti gavėjui taikomo komisinio atlyginimo pagal tai, kurioje mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje mokėtojas turi mokėjimo sąskaitą. Tai reiškia, kad lėšų įskaitymo mokestis (jeigu jis bus taikomas) negalės būti skirtingas vykdant pervedimus to paties banko ar kredito unijos viduje ar tarp skirtingų kredito įstaigų.

Bankų ir kredito unijų klientams rekomenduojama iš naujo įsivertinti paslaugų spektro bei kainodaros naujoves ir pasirinkti optimalų variantą. Taip pat svarbu įsivertinti ir sąskaitų turėjimo keliuose bankuose ar kredito unijose tikslingumą. Neaktyvias ir nebūtinas sąskaitas patartina uždaryti.

Lietuvos banko nustatytą mokėjimo paslaugų krepšelio sudėtį galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra