Pereiti į pagrindinį turinį

Kinijos delegacija vertins Lietuvos pasiruošimą eksportuoti galvijus

2015-08-17 15:00
DMN inf.
Kinijos delegacija vertins Lietuvos pasiruošimą eksportuoti galvijus
Kinijos delegacija vertins Lietuvos pasiruošimą eksportuoti galvijus / Reuters nuotr.

Kinijos ekspertai antradienį pradeda dviejų savaičių trukmės vizitą Lietuvoje, kurio metu vertins šalyje užaugintų galvijų eksporto į Kiniją galimybes.

Kinijos inspektoriai lankysis keliuose galvijų ūkiuose, susipažins su ūkinių gyvūnų laikymo sąlygomis, šėrimo, gydymo ir kitais procesais, įvertins Klaipėdos jūrų uosto ir Klaipėdos regione esančio galvijų karantino centro pasiruošimą ir technines galimybes galvijų eksportui, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Esu tikras, kad vizito metu surinkta informacija turės lemiamos reikšmės priimant teigiamus sprendimus ir jau neužilgo mūsų ūkininkai ir pieno perdirbėjai galės pradėti gyvų galvijų ir pieno produktų eksporto rinkų Kinijoje paieškas“, - pranešime sakė Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Jo teigimu, tai turėtų būti paskutinis Kinijos ekspertų vizitas dėl gyvų gyvulių eksporto. Maždaug po dviejų mėnesių turėtų būti gautas atsakymas, ar bus leista pradėti gyvulių eksportą.

„Aš manau, kad mūsų sektorius, jei bus poreikis ir bus geros kainos, tai jie tikrai užaugins. Mes anksčiau daug veždavome į Baltarusiją, Ukrainą ir Kazachstaną veislinių gyvūnų, tačiau svarbiausia, kad būtų atverta Kinijos rinka. Kai yra poreikis, tai žmonės žino, ką pasiūlyti“, - BNS sakė J.Milius.

Jo teigimu, visi susitikimai dėl pieno ir gyvų gyvulių eksporto kol kas vyksta pagal anksčiau nustatytą planą, o rugsėjo pradžioje taip pat turėtų įvykti antrasis Kinijos ekspertų vizitas dėl pieno produktų eksporto. Anksčiau J.Milius BNS yra minėjęs, kad Kinija norėtų iš Lietuvos importuoti apie 3 tūkst. karvių per mėnesį.

Šiais metais susitarimai dėl kiaulienos ir jautienos eksporto pasiekti su Juodkalnija ir Hongkongu, dėl jautienos - su Bosnija ir Hercegovina bei Tunisu, dėl pieno produktų - su Čile ir Argentina, dėl žuvininkystės produktų - su Brazilija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų