„Finansų rinkos dalyviai turi itin atidžiai vertinti su konflikto regionu susijusius mokėjimus, šių paslaugų teikėjus, tarpininkus, pelno nesiekiančias organizacijas ir kriptovaliutų keityklas. Skirtingai nuo pinigų plovimo, teroristų finansavimo atvejais lėšų kilmė gali būti ir iš teisėtų šaltinių, tačiau jos gali būti naudojamos nelegaliems tikslams“, – pranešime sakė LB valdybos narys Simonas Krėpšta.
„Tiek priežiūros institucijos, tiek finansų rinkos dalyviai turi rūpintis, kad ši prevencijos sistema veiktų, todėl dalintis aktualiausia informacija yra ypač svarbu“, – pabrėžė FNTT direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika.
Institucijos primena, kad net ir nedidelės pinigų sumos, siunčiamos teroristams, gali padaryti didelę žalą. Dėl to svarbu, kad finansų įstaigos išsamiai vertintų šią riziką ir nustačiusios įtartinas operacijas praneštų FNTT.
Remiantis įvairiais vertinimais, didžiausia teroristinių organizacijų įtaka matoma Libane, Jemene, Irane, Irake, Sirijoje, Egipte ir dalyje kitų Artimųjų Rytų bei Afrikos valstybių.
„Hamas“ įvardijama teroristine organizacija ir jai taikomos Europos Sąjungos, JAV Užsienio lėšų kontrolės biuro (angl. Office of Foreign Assets Control, OFAC), Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių sankcijos.
Naujausi komentarai