Anot Departamento, JAV toliau sieks, kad Europoje dujų tiekimas būtų diversifikuotas ir nepriklausomas nuo vieno šaltinio.
„Jungtinės Valstijos nori pasveikinti Lietuvos Vyriausybę šią savaitę sulaukusią sulaukus pirmojo JAV suskystintų gamtinių dujų krovinio. Administracija prioritetu nusistatė Europos energetinį saugumą ir šis krovinys yra naujausia mūsų paramos Europos Sąjungos tikslui diversifikuoti tiekimą demonstracija. Mes sveikiname tvirtą Lietuvos ryžtą stiprinti Baltijos šalių ir Europos energetikos saugumą“, - trečiadienį paskelbtame vaizdo įraše teigia departamento atstovė HeatherNauert (Heter Noert).
Pasak jos, dujų eksportas į Europą taip pat padės išlaikyti darbo vietas JAV. Jos teigimu, JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas) tikisi tęsti bendradarbiavimą su ES, tiekiant dujas.
„Sekretorius Tillersonas pabrėžė, kad toliau dirbsime, siekdami išplėsti energijos pasirinkimo šaltinius Europoje, kad valstybės nebūtų priklausomos nuo vienintelio arba dominuojančio energijos šaltinio“, - sakė departamento atstovė.
Pirmadienį į Klaipėdą atplaukė pirmasis Baltijos šalyse 140 tūkst. kubinių metrų SGD krovinys iš JAV, kurį atgabeno „Sabine Pass“ eksporto terminalą Luizianos valstijoje valdančios „Cheniere Energy“ įmonė. Dujas įsigijusio„Lietuvos dujų tiekimo“ vadovas Mantas Mikalajūnas pirmadienį teigė besitikintis, jog nuo kitų metų dujų vartotojai pajaus kainų mažėjimą dėl pigesnių SGD.
Jis bei energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas taip pat teigė, kad ateityje tikimasi daugiau krovinių iš JAV, o dabar įsigytos SGD yra pigesnės nei Rusijos „Gazprom“ parduodamos „vamzdinės“ dujos.
Artimiausiu metu Lietuva ketina sulaukti dar vieno SGD krovinio iš JAV. Liepą bendrovė pasirašė sutartį su „Gas Natural Fenosa“. Šis krovinys į Klaipėdą turėtų atplaukti rugsėjo viduryje.
Suskystintas dujas Lietuvai taip pat tiekia Norvegijos „Statoil“, JAV „Koch Supply & Trading“ – pastarosios įmonės dujos atgabentos iš Norvegijos ir Nigerijos.
Pernai JAV eksportavo 5 mlrd. kubų SGD, šiuo metu statomi dar penki terminalai, kurių bendri metiniai skystinimo pajėgumai sieks apie 100 mlrd. kubų. Projektai turėtų būti baigti iki 2021 metų.
Naujausi komentarai