Vidutinis paskaičiuotas (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje, išskyrus individualias įmones, antrąjį šių metų ketvirtį buvo 713,9 euro - 4,6 proc. daugiau nei 2014-ųjų tą patį ketvirtį.
Vidutinis išmokėtas (neto) atlyginimas šalyje palyginamuoju laikotarpiu išaugo 4,4 proc. iki 553,8 euro, pranešė Statistikos departamentas.
Per ketvirtį - antrąjį ketvirtį, palyginti su sausio-kovo mėnesiais - vidutinis paskaičiuotas ir išmokėtas darbo užmokestis padidėjo atitinkamai 2 proc. ir 1,9 procento. Darbo užmokesčio padidėjimą antrąjį ketvirtį lėmė didesnis darbo valandų skaičius, sezoniškumas ir kitos priežastys.
Realusis darbo užmokestis, anot statistikų, per ketvirtį padidėjo 0,5 proc., o per metus 5,1 procento.
Statistikos departamento duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis paskaičiuotas darbo užmokestis valstybės sektoriuje siekė 738,1 euro, privačiame sektoriuje - 701,3 euro, arba atitinkamai 2,5 proc. ir 1,8 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį. Vidutinis mėnesinis išmokėtas atlyginimas valstybės sektoriuje per ketvirtį padidėjo 2,3 proc. iki 571,2 euro, privačiame sektoriuje - 1,6 proc. iki 544,7 euro.
Per metus paskaičiuotas darbo užmokestis valstybės ir privačiame sektoriuje padidėjo atitinkamai 3,5 proc. ir 5,4 proc., o išmokėtas - 3,3 proc. ir 5,1 procento.
Realusis darbo užmokestis valstybės ir privačiame sektoriuje per ketvirtį išaugo atitinkamai 0,9 proc. ir 0,2 proc., per metus - 4 proc. ir 5,8 procento.
Vidutinis paskaičiuotas darbo užmokestis per ketvirtį labiausiai padidėjo elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (10,1 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (4,4 proc.) bei kasybos ir karjerų eksploatavimo (4,3 proc.) veiklos įmonėse, o sumažėjo - finansinės ir draudimo (4 proc.) bei informacijos ir ryšių (1,1 proc.) veiklos įmonėse.
Per metus vidutinis paskaičiuotas darbo užmokestis šalies ūkyje išaugo visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose.
Naujausi komentarai