Jeigu tokios sutarties nėra, siūloma nustatyti mažesnius dienpinigius, jeigu jie didesni nei 50 proc. Vyriausybės patvirtintų maksimalių dienpinigių, pranešė ministerija.
Anot jos, tikimasi, kad pakeitimai leis sumažinti darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas, užtikrins darbuotojų lygiateisiškumą, bus lengviau įrodyti kilus darbo ginčui.
Siūloma, kad konkretūs dienpinigių dydžiai būtų papildomai diferencijuoti pagal kriterijus, pavyzdžiui, valstybę, į kurią darbuotojas komandiruojamas, tarptautinio pervežimo rūšis, krovinio pobūdį, komandiravimo trukmę, veiklos sezoniškumą.
Ministerija pabrėžia, kad darbdaviai privalo prieš nustatant konkrečius dienpinigių dydžius informuoti ir konsultuotis su darbuotojų atstovais, kaip tai numato Darbo kodeksas. Jei dienpinigiai nustatomi įmonės teisės akte, darbuotojai su juo turės būti supažindinti raštu.
Pritarus Vyriausybei, pakeitimai įsigaliotų nuo gegužės 1 dienos.
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, per tris praėjusių metų ketvirčius darbo ginčų komisijos gavo beveik 4,3 tūkst. prašymų išnagrinėti darbuotojų ir darbdavių ginčus. Avanso ir dienpinigių mokėjimo buvo pagrindinė ginčų problema.
Naujausi komentarai