„Pirmas šokas, kuris buvo tik įvedus karantiną kovo viduryje (...), yra suvaldytas, įmonės susidėliojo savo planus, nusimatė maždaug 2-3 mėnesiams į priekį scenarijus, turbūt dauguma gyvens pagal realistinį ir labiau konservatyvų scenarijų“, – „Žinių radijo“ laidoje sakė jis.
Jo teigimu, įvedus karantiną šalyje, daugelis įmonių pirmiausia pradėjo kalbėti su sklypus ar statybas finansavusiais bankais.
„Frontai yra keli. Pirmiausia, tai finansavimas, kas dabar yra labai svarbu, nes visi pirmiausia pradėjo kalbėti su bankais, kurie yra finansavę tuos sklypus, statybas, kokia jų pozicija, ar bus tęsiamas finansavimas, ar bus atidėjimas, galbūt bus galimybė palūkanų mokėjimą atidėti, paskolos mokėjimą ar ištęsti tą laiką (...) Tad visi labai detaliai kalbėjo su finansinėmis institucijomis ir pagal tai dėliojo savo planus“, – teigė M. Statulevičius.
Pasak NT plėtros asociacijos vadovo, kiti kylantys iššūkiai – susidaręs darbuotojų vakuumas.
Mindaugas Statulevičius. D. Labučio / ELTOS nuotr.
„Darbuotojai – taip pat. (...) Dalis darbuotojų išvyko, tie, kurie yra iš Ukrainos, Baltarusijos, dalis grįžo (...) Statybose tam tikras darbuotojų vakuumas susidarė, irgi reikia persigrupuoti. Aš manau, kad artimiausias laikotarpis nusimato toks, kad tie projektai, kurie buvo numatyti, vystomi ir eina pabaigos link, jie bus pabaigti, galbūt ne per mėnesį, o per 2-3“, – sakė jis.
Jo teigimu, pilnam atsistatymui gali prireikti metų.
„Kaip bus su būsimais projektais, (...) manau, kad dalis jų nusikels laike.(...) Kritinis laikas – 2-3 mėnesiai, per kuriuos turi paaiškėti, kuriuo laiku išeisime iš karantino, (...) tada bus galima grįžti prie konkretesnių planų, kada mes atsistatysime pilnai. Aišku, tai užtruks tikrai ilgai, (...) manau, kad metus ar daugiau“, – teigė M. Statulevičius.
Naujausi komentarai