Nuo lėktuvų iki virtualių valiutų: ką parduoda VMI? Pereiti į pagrindinį turinį

Nuo lėktuvų iki virtualių valiutų: ką parduoda VMI?

2025-05-22 13:58

Įprasta, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) renka mokesčius ar baudas, bet kartais VMI parduoda ir iš gyventojų bei įmonių konfiskuotą turtą. VMI parduoda tikrų tikriausią lėktuvą – nedidelį, dvivietį „Cesną“, bet ir vėl norinčių pirkti neatsirado. Beje, mokesčių inspekcija nemažai konfiskuotų automobilių perduoda ir Ukrainai.

Nuo lėktuvų iki virtualių valiutų: ką parduoda VMI?
Nuo lėktuvų iki virtualių valiutų: ką parduoda VMI? / D. Labučio / ELTOS nuotr., LNK stop kadrai

Kodėl VMI parduoda lėktuvą ir ką dar tenka parduoti, papasakojo VMI kancleris Dainius Jasiulis.

– Kodėl VMI nebereikia lėktuvo, arba kas juo skraidė?

– Kas juo skraidė, negaliu atskleisti, o kodėl nebereikia – nes VMI užsiima valstybei perduoto turto realizavimu. Patys neužsiimame konfiskavimu – sprendimą dėl turto konfiskavimo priima teismai arba konfiskavimas vykdomas prokuratūros nurodymu. Užsiimame realizavimu, ir šiuo atveju prekę – lėktuvą – tikimės realizuoti konkurso būdu.

– Kodėl lėktuvas atsidūrė VMI rankose ir koks tai lėktuvas? Kaip dažnai turite parduoti lėktuvus?

– Jis atsidūrė dėl galimai neteisėtos veiklos – buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, ir kaip daiktinis įrodymas buvo perduotas mūsų įstaigai, siekiant užtikrinti realizavimą.

LNK stop kadras.

– O jei neatsiranda norinčių pirkti? Kas tada? Gal patys naudosite?

– Nemanau, kad VMI tokia prekė būtų pritaikoma. Kitas dalykas – tai draudžia ir įstatymas, nes neturime teisės perduoti nei kitoms įstaigoms, nei kaip humanitarinę pagalbą Ukrainai, kurią jau ne pirmus metus teikiame. Šiuo atveju bus taikomas pakartotinis nukainavimas, ir vis tiek šį turtą realizuosime.

– Lėktuvas yra išskirtinė prekė, kurią jums tenka parduoti. Kokių dar gaunate ir ką darote su jomis?

– Turto, kuris mums perduodamas, pagrindas yra transporto priemonės. Oro transporto priemonė – išimtis. Dažniausiai būna kelių transporto priemonės, esame turėję vandens transporto priemonių – laivų, katerių. Prie tokio išimtinio turto būtų galima priskirti ir virtualią valiutą, kurios pardavimas sukėlė tikrai daug iššūkių. Bet sėkmingai su jais susitvarkėme.

– O vandens transporto priemonės – laivai ir kateriai, jie jau nebe jūsų žinioje?

– Jie perduodami realizavimui – tokios veiklos nevykdome, kad galėtume imti savo reikmėms. Esame įstaiga, kuri užtikrina turto realizavimą. Noriu akcentuoti tai, kad parduotos lėšos nelieka VMI, nes atsiranda kartais tokių pamąstymų. Visos lėšos yra perduodamos į valstybės biudžetą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kaip dažnai į jūsų rankas patenka laivai, lėktuvai ar virtualios valiutos?

– Labai retai – tai išimtiniai atvejai. Visgi pagrindas yra kelių transporto priemonės, automobiliai. Tarp kito turto yra mobilieji telefonai, kaip atskirą rūšį būtų galima išskirti brangiuosius metalus, aukso dirbinius, brangakmenius. Šių išvardintų elementų kaina yra nustatoma Prabavimo rūmų pagalba – nustatome ne savo ekspertų pagalba.

– Ką žmonės padaro, kad iš jų yra konfiskuojamas turtas ir jums tenka parduoti?

– Pagrinde tai – nusikalstama veikla. Jeigu transporto priemonės, tai dominuoja iš apsvaigusių vairuotojų perimamas turtas.

– Ar visus daiktus pavyksta parduoti? Jeigu ne, ką su jais darote?

– Iš principo visi daiktai yra parduodami. Jeigu ne iš pirmo karto, turime teisę per 30 dienų nukainoti – parduodame iš antro karto. O senų transporto priemonių net neimame į apskaitą. Jeigu transporto priemonė senesnė nei 20 metų, ją perima utilizuojanti įstaiga. Taip užtikriname žaliosios linijos politikos vykdymą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų