Seimo nariai sveikina šią iniciatyvą, bet daugelis diskusijoje dalyvavusių politikų siūlė mokėti didesnes algas ir kituose padaliniuose dirbantiems medikams.
„Manau, kad priedus reikėtų mokėti ne tik medikams, kurie tiesiogiai dirba epidemijos židiniuose, bet ir visiems medikams, kuriems galbūt priedai galėtų būti mažesni“, – sakė Seimo narys konservatorius Antanas Matulas.
Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas sveikino idėją, kuri, jo nuomone, yra gera, bet darbo apmokėjimą reguliuoja kiti įstatymai. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad eilinį kartą gali būti pažadėta, bet pažadas neįgyvendintas, nes neaiškūs finansavimo šaltiniai.
A. Kubilienė kol kas negalėjo pasakyti, kiek lėšų pareikalaus įstatymo įgyvendinimas.
Seimo narius domino tai, už kokį laikotarpį bus išmokėti priedai medikams.
„Nuo karantino pradžios iki karantino pabaigos“, – sakė A. Kubilienė.
Karantino laikotarpiu tokie priedai nuo pastoviosios darbo užmokesčio dalies (įskaitant darbdavio mokamus mokesčius) būtų mokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Juos gautų tie sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kurie organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones tokių ligų židiniuose.
Pateikti įstatymo pataisas Seimo narę paskatino COVID-19 ligos plitimas, pasiekęs pandemijos lygį pasaulyje, ir su tuo susijusios grėsmės.
Šiuo metu ŽULPKĮ, nors ir numato specialias socialines garantijas, tačiau nereglamentuoja priedų ir jų minimalių dydžių, mokamų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams šalyje paskelbto karantino metu. Šis teisės aktas taip pat dabar nenumato minėtųjų priedų apmokėjimo iš PSDF lėšų.
Naujausi komentarai