Pereiti į pagrindinį turinį

Pasinaudokite skaičiuokle: kiek tiksliai gausite algos nuo kitų metų?

2018-08-03 06:54
DMN inf.

Nuo 2019 m. įsigalios mokestiniai pakeitimai, po kurių keisis kai kurie mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis.

Pasinaudokite skaičiuokle: kiek tiksliai gausite algos nuo kitų metų?
Pasinaudokite skaičiuokle: kiek tiksliai gausite algos nuo kitų metų? / V. Skaraičio/ BFL nuotr.

Kad visuomenei būtų paprasta ir aišku suprasti, kas keičiasi, Finansų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, „Sodra“ bei Valstybine mokesčių inspekcija pristato pajamų skaičiuoklę – tikslų ir išsamų įrankį ateinantiems trejiems metams.

„Reforma priimta, o dabar mūsų pagrindinis tikslas – paaiškinti artėjančius pokyčius ir atsakyti į žmonių klausimus. Siekiame, kad būtų paprasta sužinoti ir pasitikrinti, kaip keisis žmonių pajamos nuo 2019 metų. Sukūrėme skaičiuoklę, kuri ne tik tiksliai ir individualiai skaičiuoja pajamas, įvertindama žmonių pasirinkimus kaupti pensijai, bet ir leidžia matyti mokesčių mažinimo naudą trejų metų perspektyvoje“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Pajamų skaičiuoklę rasite čia.

Daugiau apie mokestinius pakeitimus rasite čia.

Svarbi informacija, naudojantiems skaičiuoklę

Parengta pajamų skaičiuoklė pritaikyta tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

Skaičiuojant darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo įmokas bei gyventojų pajamų mokestį (GPM), vertinant „Sodros“ lubas ir progresinį GPM, daroma prielaida, kad mėnesio pajamos yra tolygios visus metus.

Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant „Sodros“ „grindis“, daroma prielaida, kad asmuo yra vyresnis nei 24 metų amžiaus, dirba vienoje darbovietėje, negauna senatvės, netekto darbingumo, šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensijos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokų ir neturi nustatyto 0-55 proc. darbingumo lygio.

Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant įmokas į garantinį fondą ir ilgalaikio darbo išmokų fondą, daroma prielaida, kad asmens darbovietė nėra biudžetinė įstaiga, Lietuvos bankas, politinė partija, profesinė sąjunga, religinė bendruomenė ir bendrija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų